Wróżka  Krysin

 

 

 

 

 
 
Sennik Ł, M, N

                                   Ł

 

Łabędź - Szczęśliwy powrót z dalekiej podróży; Biały - radość i bogactwo lub dobre widoki na przyszłość; Dla kobiety - szczęśliwe pożycie małżeńskie; Czarny - kłopoty domowe lub niedozwolone przyjemności będą przyczyną kłopotów i strat; Pływający - udane życie uczuciowe; W locie - duże wpływy finansowe lub spełnienie nadziei; Śpiewający - śmierć; Martwy - kłopoty i zmartwienia lub niezadowolenie w życiu prywatnym.

Łachmany - Wybawienie z wielkich kłopotów; Nosić - popadniesz w biedę; Sprzedawać - w domu czeka Cię niespodzianka lub szczęście domowe i pomyślność w pracy; Kupować - fałszywe spekulacje lub zła lokata finansów; Prać - stajesz się zbyt oszczędny. Zbierać - oznaka pomyślnego ułożenia sobie życia.

Łacina - Studiować ją - zapowiedź zwycięstwa i wyróżnienie w pracy lub szczęście w miłości; Tekst - zbliżają się jakieś przykrości.

Ładunek - Dźwigać - Długie i szczęśliwe życie wypełnionego pracą na rzecz innych; Upaść pod nim - nie jesteś w stanie udzielić pomocy osobom potrzebującym, którzy oczekują od ciebie wsparcia; Inni niosą - czekają cię ciężkie próby będące przedmiotem zainteresowania innych osób.

Łajać - Być łajanym - powściągnij się z opiniami na temat innych lub poproś o poradę innych.

Łan (zboża) - Dla rolnika - Urodzajne lato; Dla innych - szczęście w małżeństwie.

Łańcuch - Osamotnienie lub oszczerstwa ze strony wrogów; Być zakutym  niesprawiedliwe i ciężkie przejścia; ; Złoty - wesele; Zakładać na szyję - zwiastun szczęścia i bogactwa; Dla zakochanych - szczęśliwy związek małżeński; Dla małżeństwa - szczęśliwe pożycie; Żelazny - samotna starość; Dźwigać - troski; Rwać - swoją wielką energią zdobędziesz powodzenie lub unikniesz kłopotów w interesach lub uwolnienie się od społecznego zobowiązania; Widzieć innych - ciężkie czasy dla twoich przyjaciół lub krewnych.

Łańcuszek (nosić) - Symbol jednoczenia się.

Łapa (zwierzęcia) - Masz do czynienia z ludźmi nieokrzesanymi.

Łapka (na myszy) - Uważaj! chcą Cię oszukać.

Łasica (zwierzę) - Otoczenie stara się Cię oszukać lub wystrzegaj się przyjaźni z byłymi wrogami ponieważ nadal są oni skłonni do szkodzenia Tobie; Zabić - pokrzyżujesz plany Twoich wrogów. Patrz też --> Tchórz.

Łaska (czyjaś) - Dobra wiadomość; Prosić kogoś - zwiastun dostatku i bogactwa; Okazywać komuś - straty i kłopoty finansowe.

Łaskotanie (łechtanie) - Być - musisz zachowywać się dyskretnie do osób płci przeciwnej; Innych - zwiastun bolesnych i tragicznych utrapień oraz chorób; Inni się łaskoczą - zaprzepaścisz okazję do powiększenia swojego stanu majątkowego przez własne kaprysy i słabości.

Łata (na odzieży) - Niepotrzebny trud; Łatać - drobiazgi utrudniają Ci życie lub podejmiesz niemiłe obowiązki; Dla młodej dziewczyny - miły i serdeczny mąż z którym będzie wiodła skromne życie;  Na własnym ubraniu - będziesz niezadowolony ze swoich obowiązków; U innych ludzi - rychły niedostatek lub ubóstwo lub kłopoty i straty finansowe; Dla kobiety - obmowa i plotki; Próbować ukryć łaty -odkryjesz u siebie jakieś negatywne cechy charakteru, będące powodem sporów rodzinnych;  .

Ławka - Zwodnicza obietnica lub powrót przyjaciół, którzy od ciebie odeszli; Siedzieć - nie ufaj zbytnio swoim dłużnikom i powiernikom; Inni siedzący - radosne i szczęśliwe spotkania z przyjaciółmi lub nowe korzystne znajomości; Z darni - nowe przygody miłosne.

Łazienka - Najesz się wstydu, zupełnie zresztą niepotrzebnie lub zastanów się nad swoim zachowaniem wobec innych; Dla kobiety - trzeba się wystrzegać swoich skłonności do płochych i frywolnych rozrywek mogące przynieść skazę na czci na honorze; Przebywać w niej - będziesz musiał ukryć swoje wady na korzyść zalet; Z jasnymi kafelkami - zapowiedź ciężkiej choroby w rodzinie; Z ciemnymi kafelkami - drobne kłopoty i zmartwienia, które szybko przeminą.

Łaźnia - Parowa - drażliwi i irytujący przyjaciele; Przebywać w niej - chwilowe troski i kłopoty; Turecka - musisz się troszczyć o swoje zdrowie w dalekiej podróży; Brać w niej kąpiel - wiele przyjemności i rozrywek w gronie przyjaciół oraz w domu; Inni biorą kąpiel - kłopoty i i troski z powodu fałszywych kolegów i przyjaciół.

Łąka - Szczęśliwe zamiary, wielki zysk lub zwiastun wesołych i radosnych spotkań lub zapowiedź pomyślnej przyszłości; Spacer po niej - poprawa twojego stanu majątkowego; Dla młodej dziewczyny - szczęśliwa miłość i rychłe małżeństwo; Dla mężczyzny - powiększenie rodziny lub zdobycie majątku lub długie i szczęśliwe życie; Leżeć na niej - miłe życie. Patrz też --> Murawa, Trawa.

Łobuz - Zapowiada popełnienie jakiegoś nierozważnego czynu; Być nim - cierpienia z powodu chwilowych dolegliwości; Dla kobiety - zwiastun smutku z powodu jej lekceważenia przez przyjaciela. Patrz też --> Bandyta, Łotr, Rozbójnik, Zbir, Zbójca.

Łokieć (część ciała) - Jeden - Niepotrzebnie tracisz czas na wątpliwe rozrywki; Kilka - żmudna praca za marne wynagrodzenie; Innej osoby - zastanów się nad własnym postępowaniem, a przekonasz się, że stać Cię na lepszy i większy wysiłek; Dla kobiety - zwiastun zawarcia korzystnego małżeństwa; Brudne - nie wykorzystasz szansy na powiększenie swojego majątku; Pokazywać - plotki i pomówienia.

Łopata - Niewdzięczna praca lub będziesz zmuszony do jej ukończenia; Pracować nią - przysługa przyjaciół lub zwiększenie obowiązków zawodowych.

Łosoś - Znajdziesz cenną rzecz lub powodzenie oraz miłe obowiązki; Jeść - Trud Twój będzie nagrodzony lub zapowiedź rychłego małżeństwa; Dla kobiety - oznacza pogodnego męża, który zapewni jej dobrobyt i wszelkie luksusy.

Łotr Patrz też --> Bandyta, Łobuz, Rozbójnik, Zbir, Zbójca.

Łowić ryby - Zły znak dla interesów i miłości; W czystej wodzie - dobra wróżba; Złowić - zamożność i dostatek; Widzieć ryby podczas łowienia - powodzenie w interesach; Złowić rybę z dużą głową - pomyślne rozpoczęcie interesów, który jednak zakończy się klęską; Z wyschłymi ogonami - zmartwienia w rodzinie.

Łowy w towarzystwie - Obmowa; Samotne - szczęście na loterii i w grach losowych.

Łódź - Grozi Ci niebezpieczeństwo; Wiosłowa - radość i przyjemność w towarzystwie wesołych ludzi; Przebywać w niej - poniesiesz straty finansowe z powodu wdania się w niebezpieczne przedsięwzięcia; Pływać po spokojnych wodach - zmiana miejsca zamieszkania lub zajęcia lub powodzenie w pracy zawodowej lub szczęśliwe małżeństwo; Pływać po wzburzonej wodzie - grożą Ci zmartwienia i kłopoty lub niekorzystne zmiany w życiu; Przebywać w niej - wiele łask i korzyści majątkowych; Widzieć siebie w - zwiastun życia wypełnionego walką, łaską, trudami oraz kłopotami i zmartwieniami w rodzinie; Wypaść - groźne niebezpieczeństwo; Płynąć - niewierność; Tonąca - zerwane zaręczyny lub kontrakt; Ratunkowa - próba wyrwania się z trudnej sytuacji lub uniknięcie zagrażających kłopotów; Tonąca ratunkowa - fałszywi przyjaciele będą powodem zmartwień i strat finansowych; Zostać przez nią uratowanym - unikniesz wielkiego nieszczęścia i kłopotów; Brać udział w regatach i wygrać - łatwe uzyskanie przewagi w stosunkach z kobietami; Przegrać - przestroga przed utratą uznania i względów w oczach ukochanej osoby na korzyść rywali. Patrz też --> Tratwa.

Łój - jest ostrzeżeniem przed szybką utratą Twych zdobyczy miłosnych i majątkowych. Patrz też --> Olej, Oliwa, Tłuszcz.

Łóżko - Puste - rozstanie z partnerem lub śmierć; Łóżko z frędzlami - rychłe małżeństwo; Ścielić je - rychła zmiana miejsca zamieszkania lub długa podróż do dalekich krajów; Dla kobiety - zwiastun nowego kochanka lub miłe zajęcia; Czyste i białe - zakończenie kłopotów i zmartwień; Brudne - szczęście rodzinne; Leżenie w nim - samotność; Dla młodej osoby - wczesne małżeństwo; Leżeć w obcym pokoju - nieoczekiwana i miła wizyta przyjaciół lub znajomych; Leżeć na powietrzu - radosne i cudowne przeżycia lub okazje do poprawienia swojego losu; Leżeć w brudnym - choroby i troski; Dla młodego mężczyzny jak siedzi przy łóżku dziewczyny - nieoczekiwane małżeństwo;  Obca osoba w Twoim łóżku - niezgoda i liczne konflikty w małżeństwie; Leżeć z kimś innej płci - czekają Cię przeprosiny; Spaść - bądź ostrożny w przedsięwzięciach; Piękne - szczęśliwe i radosne małżeństwo; Nieporządne - odkryjesz jakąś tajemnicę; Dla chorego - pojawią się komplikacje i kłopoty, a nawet śmierć; Ktoś z rodziny w łóżku - tragiczne i bolesne komplikacje dotyczące Twoich przyjaciół, które mogą również objąć także Ciebie; Murzyn w łóżku - fatalne okoliczności udaremnią Twoje zamiary lub plany; Przewracać się z boku na bok - pogorszenie stanu zdrowia; Wstawać - odzyskasz zdrowie i dobre samopoczucie; Zmoczyć się w nim - założysz nowy, bardzo pomyślny interes; Inne osoby - zwiastun choroby albo tragedii; Dla chorej osoby - nie powrócisz zbyt szybko do zdrowia; W słońcu - dobrobyt; Ustawione w rzędzie - kłopoty i zmartwienia, które dotkną także Twoich przyjaciół; Składane - zapowiedź kłopotów z powodu choroby lub wypadku; Przedmioty ukryte pod łóżkiem - głęboko skrywane sekrety. Patrz też --> Kanapa, Tapczan.

Łuczywo - Twoje plany się nie udadzą.

Łuk - Pociecha, pomoc lub drobne kłopoty, w których możesz liczyć na pomoc przyjaciół; Ze strzałą - wielki zysk osiągnięty dzięki dobremu postępowaniu w interesach; Strzelać do tarczy - nieoczekiwane spełnienie planów i zamiarów w interesach; Niecelny strzał - pokrzyżowanie planów lub utrata zdrowia; Dla młodej dziewczyny - zmienne i niestałe usposobienie ukochanego; Polować nim - symbol zawiedzonych nadziei i niespełnionych marzeń w pracy owej i życiu rodzinnym; Triumfalny - zazdrość przyjaciół.

Łuski (rybie) - Szczęście i bogactwo.

Łydki -Silne - Otrzymasz wyróżnienie; Spuchnięte lub skaleczone - straty w gospodarstwie.

Łysy - Dożyjesz późnej starości lub fałszywi przyjaciele; Ty jesteś - bieda i ubóstwo lub życie w starokawalerstwie lub staropanieństwie; Łysa kobieta - Dla mężczyzny - masz żonę złośnicę; Dla kobiety - nie doczekasz się małżeństwa z ukochanym lub ostrzeżenie abyś się zastanowiła nad następną ofertą matrymonialną; Łysina - ktoś zrobi z Ciebie pośmiewisko lub bolesna choroba i utrata zdrowia lub fałszywi przyjaciele zaszkodzą Twoim interesom; Łyse niemowlę - szczęśliwe życie domowe lub wesołe towarzystwo lub posłuszne i miłe dzieci.

Łyżka - Zostaniesz zaproszony na sute przyjęcie lub inną imprezę; Srebrna - dostatek w domu lub bogactwo; Zgubić ją - straty finansowe; Ukraść komuś - zasłużona nagana z powodu ubóstwa i biedy w Twoim domu; Brudna lub złamana - straty finansowe lub kłopoty w domu; Duża ilość - nieoczekiwane lecz korzystne zmiany w życiu zawodowym lub prywatnym; Posługiwać się - szczęśliwe życie domowe, które przyniesie Ci radość i zadowolenie; Nieumiejętne posługiwanie się - otoczenia stara się obmówić Ciebie; Zgubić ją - ostrzeżenie przed podejrzanymi o nadużycia, które mogą być przyczyną wielkich kłopotów; 

Łyżwy - Zastój w interesach lub zapowiedź kłótni i awantur w gronie przyjaciół i znajomych; Mieć - zmienne powodzenie; Jeździć na nich po lodowisku - ostrzeżenie przed utratą pracy lub strat finansowych; Przewrócić się podczas jazdy - fałszywe rady niegodnych przyjaciół; Widok innych jeżdżących - zwiastuje utratę czci i honoru z powodu własnego, lekkomyślnego postępowania.

Łzy - Niespodziewana radość, honory; Własne - pozbywać się negatywnych emocji lub nieoczekiwana radość lub będą Ci okazane honory; Zalewać się łzami - otrzymasz list z niedobrymi wieściami; Widzieć kogoś płaczącego - poprawa sytuacji życiowej lub smutek i troski przez przyjaciół; Stać wśród płaczących - ostrzega przed nieszczęściem; Płakać wśród innych - pragnienie większego towarzystwa lub brak zrozumienia ze strony bliskich; Płaczące dziecko - wiadomość będzie pomyślna. Patrz też --> Lament, Opłakiwać, Płakać, Zapłakać.

                           M

 

Maczuga - Zwyciężysz zazdrosnych ludzi; Potrząsać - zwycięstwo nad zazdrosnymi znajomymi i wrogami.

Madonna (M. Boska) - Twoje cierpienie przeminie; Czarna - powinieneś wykorzystać wielką siłę transformacji, którą posiadasz.

Magazyn - Nastąpi szybki rozwój interesów lub udane przedsięwzięcia; Pusty - będziesz ofiarą oszustwa lub nie zrealizowane plany; Przebywać - brak kłopotów finansowych; Zbożowy - szczęście w małżeństwie lub bogactwo lub pomyślne interesy; Kolejowy - drogi podarunek z dalekich stron; Palący się - straty lub konflikty w rodzinie. Patrz też --> Sklep, Spichlerz.

Magazyn (czasopismo) - Przy odrobinie wysiłku daleko zajdziesz.

Magia - Miłe i radosne niespodzianki lub nowe korzystne znajomości; Praktykować - duże i radykalne zmiany w życiu lub ujawnienie fałszywego przyjaciela; Mag - ciekawe i interesujące podróże lub wysokie wynagrodzenie; Dla zakochanych - niezadowolenie lub rychłe rozstanie jako najlepsze wyjście.

Magiel - Porządek domowy lub szczęście i radość w domu; Pracować - zwiastun bogactwa lub zdrowia.

Magik - Ciężki chleb, życie niepewne. Patrz też --> Czarodziej, Czarownica, Czarownik.

Magnes - Znajdziesz nowych przyjaciół lub kobiety mogą doprowadzić Cię do ruiny lub uważaj na swój honor; Używać - spiskujesz przeciwko innym; Inni - wrogowie chcą Ci zaszkodzić; Dla dziewczyny - płytkie uczucia ukochanego i jego nieszczere zapewnienia; Znaleźć - zakochasz się; Wiele - szykują na Ciebie sidła; 

Maj - Dobry okres w życiu; Dla ludzi młodych - przyjemności; Zły pogodowo - nieoczekiwany smutek lub rozczarowania.

Majątek (posiadłość) - Odznaczenie lub nagroda; Mieć - podróż morska; Zagospodarowany - dobry wybór partnera w miłości; Dostać w spadku - szczęście i pomyślność w interesach; Sprzedawać - straty lub kłopoty finansowe. Patrz też --> Posiadłość.

Major (stopień) - Narobisz sobie długów. Patrz też --> Oficer, Wojsko.

Majster - Szewski - Niespodziewana pomoc w trudnych sprawach; Dla panny - musisz być praktyczną żoną. Patrz też --> Malarz, Rzemieślnik, Tapicer.

Majtki (bielizna) - Miewasz nieprzyzwoite myśli lub takowe rozrywki lub straty finansowe; Czyste - dobre samopoczucie lub zdrowie; Brudne lub poplamione - ciężka choroba; Podarte - nieprzyjemności lub kłopoty; Wkładać - niespodziewane podarunki. Patrz też --> Bielizna. 

Mak - Nietrwałe przyjemności lub interesy; Kwitnące - krótka lecz gorąca miłość lub szczęśliwa miłość; Zbierać - rozczarowania lub niepowodzenia; Czuć zapach - padniesz ofiarą chytrości lub fałszywe pochwały;  Jeść - Próżne nadzieje; Siać - zmysłowa miłość lub trwała i długa; Makowiec - wybredne życie.

Makaron - Długie lub szczęśliwe życie lub miłość; Wyrabiać - niechęć do Ciebie przyjaciela lub ukochanej osoby; Jeść - długotrwałe procesy lub małe straty lub drobne kłopoty w domu; Dla młodej dziewczyny - nowe znajomości i przez nie małżeństwo; Wiele - oszczędne gospodarowanie finansami. Patrz też --> Kluski. 

Makijaż - Zbyt często zmieniasz twarz; Zły - będziesz narażony na śmieszność. Patrz też --> Lifting.

Makolągwa (ptak) - Miła wiadomość.

Makrela - Łowić - Podróż; Jeść - oczekuj odwiedzin.

Makulatura - Sprzedawać - kłopoty lub zmartwienia lub nieodpowiedzialne zachowanie najbliższych.

Makutra (dzieża) - Zabawa lub wesele.

Malaria (choroba) - Zapowiedź złego stanu zdrowia; Dreszcze - fizyczne dolegliwości lub załamanie nerwowe; Inni chorują - narazisz się bliskim lub obojętność na opinie innych.

Malarz - Malujący - Dożyjesz późnego wieku; Być - lubisz piękno lub pragnienie zwiększenia finansów. Patrz też --> Majster, Rzemieślnik.

Maliny (owoce) - Radość i używanie życia. Rosnące - uwikłasz się w niepewne sytuacje; Zbierać - radość lub przyjemności; Jeść - zmartwienia lub plotki. Patrz też --> Owoce.

Malować się - Małżeństwo; Innych - nowa znajomość lub przyjaźnie; Ty namalowany - zdobędziesz popularność lub sławę lub szczera miłość lub szczęśliwe małżeństwo; Ktoś z rodziny namalowany - zawarcie nowych, korzystnych znajomości; Pozować - powiększenie rodziny; Dom - masz coś do ukrycia; Pomieszczenie - uporządkowanie spraw lub kłopotów lub brak utrapień; Widzieć malującego - inni coś ukrywają przed Tobą; Krajobraz - dostatek lub majątek.

Małpa - Uważaj, bo możesz zostać oszukany lub skryci i niebezpieczni wrogowie; Otrzymać - plotki lub obmowa; Wspinająca się - wrogowie chcą Ci zaszkodzić.  Karmić - pracodawca chce Cię oszukać; Skacząca - trudności w kontaktach międzyludzkich; Wydająca głosy - usłyszysz pochlebstwa głupców; Drażnić ją - bezwiednie sprawisz przykrość przyjacielowi; Być ugryzionym - udaremnisz plany finansowe przeciwnika; Dla zakochanych - wesele; Dla starszych - ciężka lub bolesna choroba; Z małymi - fałsz i podstęp w otoczeniu lub ktoś chce Cię skłócić z otoczeniem; Tańcząca - wiele radości lub zaproszenie na zabawę; Naśladująca człowieka - choroba lub drobne zmartwienia; Zabijać - masz upartego przeciwnika; Martwa  - sam pokonasz wrogów; Dla młodej dziewczyny - możesz być posądzona o niewierność; Stado - upokorzenia lub choroba przyjaciela lub kogoś z rodziny lub fałszywe otoczenie; Dla zakochanych - nie zawieraj pochopnie małżeństwa lub rozczarowania lub przykrości lub rozczarowania; Patrz też --> Orangutan.

Małym - Być - Wywyższenie na stanowisku.

Małże - Skromne zasoby finansowe lub szczęście i zadowolenie w życiu rodzinnym. Patrz też --> Mięczaki; Muszle, Ostrygi.

Małżeństwo - Otrzymasz przykre wiadomości od ukochanej osoby; Brać udział w uroczystości zawarcia - pomyślność w sprawach zawodowych; Ślub z siostrą (bratem) - niebezpieczeństwo lub kłopoty lub kłótnie lub straty finansowe; Panny z kawalerem - honory lub sława; Z własnym mężem (żoną) - duży lub nieoczekiwany zysk finansowy; Wdowiec z wdową - szkody lub straty materialne; Kobieta ze staruchem - kłopoty lub ciężka choroba; Widzieć uroczystość - szczęście i radość; Zawierać - Zysk, szczęście; Goście weselni ubrani na czarno - żałoba i smutek; Nieszczęśliwe - smutek albo choroba lub śmierć w rodzinie; Sprzeczka małżeństwa - nie rozwiązane problemy małżeńskie; Rozwodzić się - ukarany będziesz za przestępstwo; Małżonka widzieć - złudne nadzieje; Małżonkę - dobre dochody i szczęśliwe wyjście z przykrego położenia. Patrz też --> Ślub, Ślubować, Wesele, Zaślubić.

Małżonek - Dla młodej dziewczyny - Staropanieństwo; Dla kobiety - miłość do męża lub kobiety lub złe myśli; Dla wdowy - rychła sposobność do nowego małżeństwa. Patrz też --> Mąż.

Mamka (piastunka) - Zmartwienia i kłopoty; Być - śmierć w rodzinie lub niewdzięczność osób, którym pomagałeś; Dla kobiety - trudności lub ciężkie życie lub trudność w utrzymaniu się; Ktoś z rodziny jest - będziesz musiał opiekować się starcami lub małymi dziećmi; Być Karmiącą - Dla młodych dziewczyn - rychła ciąża; Dla innych - zaproszenie na chrzciny lub będziesz chrzestnym lub chrzestną; Patrz też --> Niania.

Maniery - Złe - Nie zrealizujesz swoich planów lub nieudolność osoby związanej z Twoimi sprawami; Spotkanie z ludźmi o nienagannych - miła lub sympatyczna niespodzianka lub korzystny obrót ważnych spraw.

Mandat - Otrzymać - Musisz wszystko dokładnie rozważyć. Patrz też --> Kara.

Mandolina (instrument) - Słyszeć - Romantyczne spotkanie. 

Manewry (wojskowe) - Radosna nowina.

Mankiety (koszuli) - Znaczenie i szacunek; Nosić - pycha pcha Cię do zguby; Białe lub czyste - honory lub wywyższenie; Potargane - strata posady i szacunku; Brudne - rozłąka z ukochaną osobą; Podarte - straty i kłopoty; Krótkie - utrata godności lub straty finansowe lub kłopoty w pracy zawodowej lub rozłąka z ukochaną osobą; Koronkowe - dostojeństwo lub zaszczyty lub wyróżnienia; Zgubić - zakończysz nieprzyjemne sprawy;

Manna (kasza) - Spadek zysku.

Mansarda - Wchodzić - Teoria tak, praca lub realia nie; Chodzić po niej - zwiększysz majątek lub poprawa stosunków towarzyskich; Dla kobiety - próżność lub egoizm. Patrz też --> Poddasze.

Manuskrypt - Zmartwienie. Patrz też --> Rękopis.

Mapa - Podróż lub zmysłowe używanie życia lub rozczarowania lub spore korzyści; Studiować - zmiana miejsca zamieszkania lub emigracja za granicę; Zgubić - utracisz kierunek swojej drogi; Szukać - niezadowolenie z otoczenia lub pomoc otoczenia w interesach; Czarno-biała - powrót z zagranicy jako biedak; Kolorowa - zamożność lub bogactwo; Dla kobiety - częste podróże męża i dzieci lub awans do wyższych sfer towarzyskich; Znalezienie - znajdziesz nowy kierunek w życiu; Prowadząca do skarbu - bardzo teraz potrzebujesz harmonii. Patrz też --> Atlas.

Marcepan (słodycz) - Otaczają Cię pochlebcy.

Marchew - Powodzenie w sprawach sercowych i szczęście w życiu rodzinnym; Jeść - wspaniałe samopoczucie lub dobre zdrowie; Dla kobiety - rychły ożenek lub liczne potomstwo.

Marionetka (kukiełka) - Uważaj, bo ktoś Tobą stara się manipulować; Masz w ręku - Ty starasz się kimś manipulować. Musisz tego zaprzestać. Patrz też --> Lalka.

Marka (pocztowa) - Otrzymasz wiadomość. Patrz też --> Znaczek.

Marmolada - Otrzymasz gorące pocałunki od ukochanej; Jeść - przejściowa choroba lub inne trudności ze zdrowiem; Jeść z innymi - nawiążesz nowe znajomości lub spotkanie ze znajomymi lub okazanie przez nich pocieszenia lub pomocy lub fałszywi przyjaciele; Robić - rychłe wesele w rodzinie. Patrz też --> Dżem. 

Marmur - Masz do czynienia z ludźmi bez serca lub finansowy sukces; Polerować - odziedziczenie spadku lub inne dorobienie się majątku lub dostatek; Rozbity - utrata życzliwości lub sympatii lub lekceważące zachowanie; Kolumna - wystrzegaj się głupiej pychy; Stół - założysz własne ognisko domowe lub skromność.

Mars (planeta) - Ubogie i i okrutne życie lub fałszywi przyjaciele lub chcą Cię zaatakować wrogowie; Przebywać na nim - jesteś mądrzejszy od przyjaciół lub bogactwo materialne.

Marsz - W takt muzyki - Pragnienie zostania żołnierzem lub urzędnikiem państwowym lub rozważ wszystkie okoliczności; Dla kobiety - dbaj o swoją reputację lub będziesz zmuszona do towarzystwa mężczyzn. Patrz też --> Maszerować.

Marynarka (wojenna) - Zwycięstwo nad knowaniami wrogów lub daleka podróż lub wycieczka turystyczna; Służyć - niezwykłe trudności w życiu lub bogactwo lub majątek; Zniszczone okręty - niefortunne znajomości lub przeszkody w interesie lub miłości.

Marynarka (ubranie) - Nosić cudzą - Poprosisz przyjaciela o przysługę; Własna podarta - utrata przyjaciela lub straty w interesach lub kłopoty w domu; Nowa - wyróżnienia w pracy; Zgubić - utrata majątku lub ryzykowne spekulacje lub rozpoczęcie życia od nowa. Patrz też --> Odzież, Ubranie.

Marynarz - Interesująca długa podróż lub interesujące rozrywki; Być - wiele przyjemności i rozrywek; Grupa - niespodziewane wiadomości z dalekich stron; Dla kobiety - mąż marynarz; Podczas sztormu - inne niebezpieczeństwo lub podróż ukochanej osoby lub wiele przykrości i kłopotów przez przeciwników.

Marynaty (przetwory) - Zajmujesz się bezużytecznymi sprawami lub straty finansowe; Jeść - banalna kariera lub brak satysfakcji; Dla młodej dziewczyny - masz dużo rywalek lub więcej dbaj o swoje prywatne sprawy; Robić - niepowodzenia w miłości ale zakończą się szczęśliwie; Zepsute - rozczarowania lub przykre zajęcia; Dla kochanków - kłótnie i spory lub rozstanie. Patrz też --> Konserwa.

Marzec - Przykre rozczarowania w pracy lub bezpodstawne podejrzenie kobiety o Twoje nieuczciwe postępowanie.

Masaż (zabieg) - Pojawią się małe kłopoty lub nieprzyjemne wypadki; Być - dobre zdrowie.

Maska - Uprowadzenie, uwiedzenie; Nosić - fałszywi sąsiedzi; U kogoś - Nie wyjawiaj byle komu Twoich wewnętrznych przekonań; Bal - małżeństwo przez przypadek. Patrz też --> Zamaskować.

Maskarada - Uczestniczyć - nieprzyzwoite i niebezpieczne rozrywki lub zaniedbanie obowiązków zawodowych lub domowych; Dla młodej dziewczyny - ukochany chce  Cię oszukać lub odejść. Patrz też --> Zabawa.

Masło - Radość, dostatek lub wszelkie dobro; Jeść - sprzeczki z przyjaciółmi lub dobre zdrowie lub realizacja planów lub powiększenie majątku lub wyższy stopień wiedzy; Dla zakochanych - rychłe zawarcie związku małżeńskiego; Robić - wewnętrzny niepokój; Zjełczałe - ciężka fizyczna praca lub zysk lub poważanie ludzi; Dla ludzi wolnych - szczęśliwe małżeństwo lub odwiedziny dawno niewidzianego przyjaciela lub znajomego. Patrz też  Łój, Olej, Oliwa, Tłuszcz.

Maszerować - Nie ominie Cię drobny smutek. Patrz też --> Marsz.

Maszt (na statku) - Zdrowie i powodzenie lub długie podróże do egzotycznych krajów lub nowe znajomości lub powiększenie majątku; Maszt na placu zabaw - radość w domu; Dla młodej osoby - rychłe zamążpójście lub długie i dostatnie życie; Na rozbitych statkach - nagłe i niebezpieczne zmiany w życiu prywatnym lub zaniechanie zabaw lub rozrywek; Dla wdowy - powtórne zamążpójście; Z pełnymi żaglami - zgubienie dokumentów lub innych ważnych papierów.

Maszyna - Regularne życie lub trudności w życiu lub pomoc przyjaciół i bliskich znajomych; Do szycia - życie pełne pracy, jednak wesołe; Do pisania - nieprzyjemne transakcje ze znajomymi; Dla kobiety - miłość lub szczęście; Parowa - bogactwo; Latająca - powodzenie w interesie; Niesprawna latająca - pracochłonne i trudne interesy; Zepsuta - niepowodzenia i kłopoty w rodzinie lub życiu zawodowym.

Maszyneria - Niepokoje i troski ale przyniosą korzyści; Używać - kłopoty w domu; Dla chorego - powrót do zdrowia; Dawać - nowe, miłe wiadomości; Stara - wrogowie dążą do pokrzyżowania planów lub kłopoty i straty ze źle zaplanowanych transakcji; Dla kobiety - pracowity i zapobiegliwy mąż lub dobrobyt dzięki ciężkiej pracy. 

Maść - Rychłe wyzdrowienie lub przedsiębiorczy umysł lub miłe i pożyteczne przyjaźnie; Robić - długie życie lub szczęście w niebezpiecznych sytuacjach lub możliwość zamiany wrogów na przyjaciół; Kupować - przejściowa, lekka choroba.

Maślanka - Strzeż się pozornie dobrych przyjaciół; Pić - nieudana miłość lub smutki lub osłabienie stanu zdrowia; Dla zamężnej/żonatego - smutek i niepowodzenie; Dla rolnika - nieurodzaj i kiepskie zbiory; Kupować - ukochany gniewny i niemiłego usposobienia; Inni piją - spory i waśnie z przyjaciółmi lub odwrócenie się szczęścia; Wyrabiać - ugoda lub zręczna dyplomacja z przyjaciółmi.

Mata - Uczyć się - Smutki i kłopoty w życiu zawodowym i prywatnym; Słomiana - wygodny dom. Patrz też --> Dywan.

Matematyka - Uczyć się - Dojdziesz do wielkiego bogactwa.

Materac - Założysz własne ognisko domowe lub nowe i przyjemne obowiązki; Spać na nowym - zadowolony z obecnego towarzystwa lub pracy zawodowej; Leżeć na starym - Twoje kłopoty wkrótce powinny się zakończyć lub stajesz się leniwy lub stracisz inicjatywę; Leżeć z kimś - źle postępujesz względem innych; Fabryka - szybko się dorobisz bogactwa lub rozmyślne postępowanie. Patrz też --> Pościel.

Materiał - Na ubranie - Bogactwo; Odcinać - doznasz niewierności ze strony ukochanej osoby.

Matka - Dostatnie i miłe życie; Krzątająca się - zadowolenie z uzyskanych rezultatów; Chrzestna - Zgryzoty rodzinne; Widzieć lub rozmawiać - Twoje zamiary się udadzą lub otrzymanie niepokojących wiadomości; Dla kobiety - przyjemne rozrywki lub szczęście w małżeństwie; Chora lub zmarła - długie i błogosławione życie lub ciężka choroba lub śmierć w rodzinie; Głos - nie zaniedbuj obowiązków domowych lub złe prowadzenie interesów; Wśród obcych - zła wiadomość od najbliższych; Płacz - zagraża Ci nieszczęście lub ciężka choroba; Mieszkać z nią - dostatek i majątek lub dobre zdrowie i samopoczucie. Patrz też --> Rodzice.

Matura (egzamin) - Poprawa losu; Zdawać - zostaniesz poddany surowej ocenie.

Mauzoleum - kłopoty, choroba lub śmierć przyjaciela; Przebywać - rychła choroba lub straty finansowe lub inne kłopoty lub tragedie. Patrz --> Grób, Mogiła, Muzeum .

Mazać - Coś - Nadchodzi pokusa.

Mądrość - Być - Zarozumiałość z twojej strony lub przezwyciężysz trudne okoliczności lub wielki hart ducha; Brak Ci - niepotrzebnie marnujesz swoje talenty na wątpliwe przyjemności.

Mąka - Niezbyt dostatnie lecz szczęśliwe życie; Dla młodej dziewczyny - miły mąż, ale życie z nim pełne trosk i obowiązków, chociaż szczęśliwe; Żytnia - spełnienie pragnień; Duża ilość - za uczciwą pracę, majątek; Jeść - przeszkody i trudności w drodze do awansu; Gotować z niej coś - przykry wypadek; Handlować - nie zawieraj ryzykownych interesów; Kupować - nie zapominaj o oszczędności; Mleć zboże na mąkę - zarobisz wiele pieniędzy; Inni mielą - szczęście lub wielka miłość; Rozsypać - nie bądź zbyt zuchwały; Palić - niespodziewani ale mili goście.

Mąż - Z inną - Kocha i jest wierny; Porzucony - Spory i konflikty rodzinne zażegnane przez obcych ludzi; Źle traktowana - szacunek i zaufanie męża lub kłopoty i zmartwienia; Martwy - rozczarowanie i smutek lub śmierć w rodzinie; Dla niezamężnej - złe traktowanie przez ukochanego; Chory - dom pełen radości i szczęścia lub jasna przyszłość; Kochający inną - przykre otoczenie lub rozstanie. Patrz też --> Małżonek.

Meble - Dobrobyt; Piękne - dobra przyszłość; Wnoszone - założysz rodzinę lub mieć będziesz własny dom (mieszkanie); Wynoszone - duża zmiana w Twoim życiu lub zmiana stanowiska na gorsze lub ciężka choroba w rodzinie; Kupować - straty finansowe lub kłopoty i zmartwienia w pracy. Patrz też --> Sprzęty.

Mech - Zarobisz dużo pieniędzy lub wyróżnienia i zaszczyty; Leżeć na nim - dobre zdrowie lub szczęście w miłości; Zbierać - obfity plon lub wielka wygrana na loterii; Uzbierać - długie i łatwe życie; Duża ilość - duży zarobek finansowy za ciężką pracę.

Mechanik - Zmiana miejsca zamieszkania lub poprawa interesów lub wyższe zarobki lub poprawa sytuacji materialnej.

Medal - Otrzymasz zyskowną pracę; Otrzymać - ktoś doceni Twoje osiągnięcia lub wyróżnienia i zaszczyty lub pilność i gospodarność w pracy; Znaleźć - otrzymasz stracone pieniądze; Zgubić - niepowodzenia i rozczarowania lub nielojalność przyjaciół; Stracić - upadek materialny; Wręczyć - Czeka Cię wierna miłość. Patrz też --> Odznaczać, Order.

Medalion - Nosić - Otrzymasz wiele podarunków lub rychłe małżeństwo; Zgubić - smutek i cierpienie; Otrzymać - przykre zachowanie przyjaciół lub rozczarowania; Złamany - straty i kłopoty w interesach lub niestały partner w miłości. Patrz też --> Ozdoby.

Medycyna - Studiować - Poważna choroba lub przepracowanie; Dla młodej kobiety - drobne dolegliwości zdrowotnych; Dla starszej kobiety - wyzdrowienie lub ulga w cierpieniach.

Melasa - Przyjemne i radosne niespodzianki lub gościnność innych; Jeść - zniechęcenie i rozczarowanie w miłości; Poplamić się - nieatrakcyjne oferty matrymonialne lub straty w interesach.

Melodia - Słyszeć - Spotkasz bardzo wpływowe osoby; Rozpoznać - rychłe spotkanie z dawno niewidzianym przyjacielem.

Melon - Utracenie zdrowia lub kłopoty w interesach lub domu; Kupować - Ofiarujesz swoją przyjaźń niegodnemu tego; Zrywać - złudzenia lub złudne poczucie bezpieczeństwa; Rosnący - mierny dobrobyt lub pomyślność po kłopotach; Dla osób wolnych - rychły związek małżeński z cudzoziemcem lub zamieszkanie w egzotycznym kraju; Jeść - pochopnie działasz lub niepokój i zmartwienie lub.

Menażeria (ZOO) - Niemiłe znajomości. Patrz też --> Ogród.

Metale - Zwiększające się systematycznie bogactwo; Złoto - ciężka choroba, utrata majątku lub kłopoty finansowe; Srebro - podstępni lub fałszywi znajomi lub rozczarowanie w miłości; Mosiądz - rychły ożenek z wybitną osobą lub dostatek na drodze ciężkiej pracy lub gospodarność; Dla osoby żonatej - kłopoty z osobą o wyższym stanowisku; Ołów - śmierć przyjaciela lub bliskiej osoby; Przetapiać go - ciężkie przeżycia lub wypadek w rodzinie; Uderzyć rurą ołowianą  - bolesne zmiany w interesach. Patrz też --> Miedź, Mosiądz, Ołów, Srebro, Złoto, Żelazo.

Meteor - Przelotne szczęście.

Metresa - Mieć - Przyjaciele Cię wyzyskują. Patrz też --> Ladacznica, Nierządnica, Prostytutka, Ulicznica.

Metro - Będziesz się mógł poruszać tylko po drogach z góry ustalonych.

Mewa - Beztroska podróż lub spłata długów; Stado - kiepskie interesy z nie hojnymi ludźmi.

Męczennik - Fałszywi przyjaciele lub straty w interesach; Grupa - brak szczęścia rodzinnego lub kłopoty w pracy; Ty - rozstanie z przyjacielem; Ktoś z rodziny - zwycięstwo nad własnymi pokusami.

Mężczyzna - Zdrowie i siła; Przystojny - bogactwo i radość lub wszelkie przyjemności; Dla kobiety - spotkanie z ciekawą osobą, przyszłym przyjacielem; Brzydki lub zgorzkniały - rozczarowania i kłopoty; Dla młodej dziewczyny - konflikty i spory lub fałszywy przyjaciel; Z brodą - wpadniesz w gniew; Stary - długie życie; Gruby - miłe chwile.

Mężny - Być - Ufasz własnym siłom i nie dasz się zachwiać w swych przekonaniach.

Mgła - Niepewność; Przebywać w - niepewność w interesach lub w miłości lub choroba lub wypadek; Wznosząca się - Niepomyślny prognostyk; Przeciera się - wszystkie kłopoty wrócą do normy lub odzyskasz co straciłeś lub oczyścisz się z fałszywych podejrzeń; Opadająca - dobre widoki i nadzieje na przyszłość; Gęsta - czeka Cię bardzo zawiła sprawa; Zagubić się - bezradność w podjęciu ważnych decyzji lub kłopoty i trudności w pracy; Wyjść - ciężka i nużąca podróż ale korzystna podróż; Inni w - korzyści z niepowodzenia innych ludzi; Dla kobiety - skandal towarzyski lub nie dowiedziona niewinność; Parująca z ziemi - troski i zmartwienia; Mgiełka - niezdolność do jasnego widzenia rzeczy.

Miara - Brać u krawca - Czeka Cię nieprzyjemne zdarzenie; Mierzyć deski lub grunt - ciężka choroba lub śmierć w rodzinie; Materiał - masz złe zamiary; Drzewa lub rośliny - dostatek lub powodzenie w interesach; Miary lub wagi - pomyślny rozwój interesów; Mierzyć coś - bądź troskliwy i punktualny.

Miasto - Własne - pozyskasz nowego przyjaciela lub nowy romans; Ty w obcym - zmiana miejsca zamieszkania lub sposobu życia; Wielkie - powiększenie interesów lub majątku, przyjemna zmiana; Podróżować po nich - wszelkiego rodzaju kłopoty i niepokoje; Małe - żyjesz w ciasnych i ograniczonych warunkach lecz szczęśliwie; Ludne - pomyślność lub dobre interesy; Budować - zapewniona wesołość lub pomyślne interesy; Z wieżami - niezwykłe zdarzenia lub duże zyski. Patrz też --> Miejscowość.

Miech (np. w kuźni) - Jesteś skłonny do lekkomyślności lub spotkanie z przyjacielem; Dąć w miechy - niespodziewana wizyta przysporzy Ci wiele pracy lub chcą Cię oczernić; Trzymać - niepotrzebne waśnie i spory w domu; Pracować - ciężkie życie lub zwycięstwo nad biedą lub złym losem; Słyszeć działający - marnujesz swoje siły na fałszywe impulsy.

Miecz - Cześć i sława; Otrzymać - osiągniesz władzę; Nosić - wysokie i zaszczytne stanowisko; Inni noszą - liczne spory i sprzeczki lub utrata majątku; Złamany - doznasz hańby lub rozpacz i przygnębienie lub  śmierć w rodzinie; Walczyć nim - pokłócisz się z kimś; Ścinać kogoś - kłótnie i spory z ukochaną; Zgubić - utrata szacunku lub poważania w rodzinie; Odbiorą Ci - zostaniesz pokonany w rywalizacji 

Miednica - Nowe sprawy dla innych radość; Z wodą - wielka fortuna; Pusta - długi; Z brudną wodą - Zasmucenie, domowe troski; Miedziana - wierność lub fałszywi przyjaciele; Brudna lub pogięta - sprawisz ból innym; Myć się w niej - uiścisz zobowiązanie lub namiętne pragnienia; Porcelanowa - otaczają Cię wierni słudzy lub nowe przyjaźnie.

Miedź (metal) - Niespełnione życzenia, małe zyski. Patrz też --> Metale.

Miejscowość - Nieznana - Przyjemne podróże. Patrz też --> Miasto, Wieś.

Mieszać (coś) - Popełnisz błąd.

Mieszkanie - Otaczają Cię dobrzy przyjaciele; Powracasz do gdzie teraz mieszkasz - dobre prognozy w interesach; Własne zrujnowane - choroba przyjaciela lub śmierć krewnego; Dla kobiety - utrata ukochanego; Piękne lub duże - roztropność przyniesie Ci dobrobyt lub fortuna; Ciasne - pomimo trudu nie osiągniesz celu; Opuszczone lub zaniedbane - kłopoty i straty finansowe; Najmować - przykrości lub pogorszenie warunków życiowych; Oglądać - zmiany na lepsze; Być - pogorszenie warunków życiowych; Odwiedzić swoje stare - dobre wiadomości. Patrz też --> Izba.

Mięczaki - Spotkanie z upartą lecz uczciwą osobą; Jeść - dostatek lub bogactwo; Dla młodej dziewczyny - bogaty mąż lub masz zaufanie w otoczeniu. Patrz też --> Małże, Muszle, Ostrygi.

Mięso - Dojdziesz do bogactwa i szacunku; Kupować - licz na pomoc przyjaciół; Handlować - straty finansowe lub nędza; Dla kobiety - szczęście w grach hazardowych; Surowe - spory i kłótnie w rodzinie lub Twoje pragnienia osiągną inni; Jeść - choroba i strata; Jeść surowe - dostatek lub bogactwo; Gotować - wyzdrowiejesz po ciężkiej chorobie; Gotowane - zniechęcenie do zdobycia awansu lub fortuny; Jeść gotowane - powodzenie w interesach; Surowe kupować - znajdziesz pomoc u przyjaciół; Nie można jeść - zależność od osoby bogatszej. Patrz też --> Tatar, Wołowina.

Mięta - Dostaniesz od jakiegoś krewnego pewną sumę pieniędzy lub udane interesy; Rosnąca - romantyczne spotkania; Piją chorzy - poprawa zdrowia; Dla innych - spotkania z interesującymi ludźmi; Jeść cukierki - miła i korzystna podróż; Napar - ciekawe i atrakcyjne spotkania; Dla kobiety - kuszące przyjemności lub ujma na honorze.

Migdały - Dostatek lub bogactwo lecz w smutku; Jeść - Twoja chciwość sprawi Ci kłopot lub podróże do dalekich krajów; Jedzone smakują - pomyślne zakończenie planów; Słodkie - czeka Cię pochwała; Zepsute lub gorzkie - przykre rozczarowania w interesach lub zniweczenie zamiarów; W łupinach - rychły ożenek lub szczęście rodzinne.

Migotanie (światła) - Masz chwiejne zasady.

Mikroskop - Nie bądź chytrym lub niepowodzenia lub małe zyski w interesach; Korzystać - podstępni lub fałszywi przyjaciele; Dla zakochanych - krótkie lub bolesne rozstanie.

Miłosierdzie (okazywać) - Szczęście.

Miłość - Amora widzieć - Osoba z gorącym uczuciem w otoczeniu; Do rodziców - stały postęp ku bogactwu; Do rzeczy materialnych - zadowolenie z obecnego otoczenia; Do zwierząt - drobne kłopoty i niedogodności los Ci coś wynagrodzi; Małżonków - szczęście rodzinne lub zdrowe i wesołe dzieci; Dla kobiet w ciąży - szczęśliwy poród; Niepowodzenie w - szczęśliwy ożenek lub powodzenie; Nie odwzajemniona - nie zmieniaj sposobu życia.

Mina (amunicja) - Nieprzyjemne podróże lub kłopoty w interesach; Wybuchająca - wielkie nieszczęście; Inni minują - uważaj na wrogów lub niemoralne sprawy. Patrz też --> Amunicja.

Minerał - Optymistyczne widoki na przyszłość; Chodzić po - trudności i zmartwienia lub brak siły przeciwstawienia się.

Minister - Przemijające szczęście lub bezskuteczne poszukiwanie pracy; Rozmawiać - zazdrośni przyjaciele i znajomi. Patrz też --> Urzędnik.

Miotła - Nieporozumienia domowe lub zapobiegliwość lub szybka poprawa losu; Stara - spotkanie; Kupować - zwycięstwo nad wrogami; Nowa - fałszywi przyjaciele; Stawiać w kącie - utrata stanowiska; Zamiatać - zaciśnij pasa, bo nie wyrobisz; Zamiatać starą - niepowodzenia w pracy lub straty w interesach; Duża ilość - kłopoty i nieporozumienia domowe; Inni używają - straty materialne; Dla młodej dziewczyny - źle postępujesz lub możesz być niechlujną i niemiłą żoną.

Miód - Będziesz kumotrem lub szczęście i pomyślność lub rychłe wzbogacenie; Pić - nowa przyjaźń lub długi i zdrowe życie lub duża radość lub powodzenie w interesach; Inni piją - nowi przyjaciele lub szczęśliwe pożycie domowe; Dla kochanków - rychłe małżeństwo; Wybierać - korzystne interesy; Nadmierna ilość - nieszczerość; Sztuczny - wygoda i dostatek lub nieprawnie zaspokojone potrzeby.

Mirt (roślina) - Oświadczyny miłosne, miłe chwile lub sprzyjające okoliczności lub spełnienie pragnień; Dla młodej dziewczyny - gorąca i długotrwała miłość; Wianek - rychłe małżeństwo lub dostatek lub szczęście w miłości; Wić wianek  - zaproszenie na wesele; Zwiędły - kłopoty i spory lub lekkomyślne postępowanie lub zmartwienia; Z liśćmi i kwiatem - rychłe małżeństwo.

Miska - Próżna - Niedostatek lub rozczarowanie w interesach; Pełna - dobrobyt lub lekka choroba lub drobne konflikty rodzinne; Gliniana - skromne życie; Kupować - kłopoty; Rozbić - wynikną kłótnie; Z brudną wodą - kłótnia w rodzinie.

Mistrz - Wierna przyjaźń lub moralne i uczciwe postępowanie; Rozmawiać - oszuści w bliskim otoczeniu; Być - korzyści i zyski w interesach.

Mlecz (roślina) - Z liśćmi - Szczęśliwy związek lub miłe i wesołe towarzystwo. Patrz też --> Mniszek Lekarski.

Mleczarnia - Bardzo pomyślnie rozwijający się interes lub szczęście i zamożność.

Mleczna droga (niebo) - Spokojna i szczęśliwa przyszłość lub wielkie powodzenie lub skoncentruj się na ważnych wydarzeniach.

Mleć - Zboże - Wzrost majątku; Kawę - odwiedziny; Pieprz - smutek i troski.

Mleko - Zdrowie; Pić - oszczędność i dobre powodzenie lub szczęście i radość; Dla rolnika - obfite i wysokie zbiory; Dla podróżnika - pomyślna wyprawa; Nosić - zrobisz coś bez zastanowienia; Zsiadłe - choroba lub złe zachowanie przyjaciół; Gotować - żyjesz lekkomyślnie lub dobrze spełniać swoje obowiązki; Kupować - wiernie wypełniać przyjęte na siebie obowiązki lub bogactwo lub spełnienie życzeń; Sprzedawać - źle prowadzisz swoje sprawy osobiste lub rozczarowania w miłości; Wykipi - masz nieprzyjaciół; Rozlać - zmarnujesz jakąś okazję lub szkoda lub fałszywi przyjaciele; Zanieczyszczone - czekają Cię małe kłopoty; Rozdawać - błogosławieństwo dla domu lub pomnożysz swój majątek; Duża ilość - bogactwo lub dobre zdrowie lub szczęście w miłości; Kąpiel - rozrywki lub miłe towarzystwo.

Młodość - O młodych - Szczęście lub zaprzestanie waśni domowych lub korzystne interesy; Własna - ciężka choroba lub niepowodzenia zawodowe; Przeżywać dwukrotnie - młodzieńcze nadzieje i pogoda ducha; Dla młodych - przyjemne zaloty lub szczęśliwe małżeństwo; Młodym być - Przykrości przez Twoją próżność; Inni młodzi - Zdrowie lub zachowasz świeżość do późnej starości; Młodzież szkolna - bogactwo i dostatek lub być bardziej uczynny dla innych. Młodzieniec - zasłużysz na nagrodę za ciężką pracę.

Młot - Długo oczekiwane zezwolenie na małżeństwo, siłą woli osiągniesz cel.

Młotek - Nie bierz wszystkiego na siłę lub przezwyciężenie przeszkód lub niepopłatne ale miłe zajęcie; Pracować - natrętny stosunek do przyjaciela; Stukanie - musisz zdobyć się na wysiłek lub polepszenie interesów lub lub dobre zdrowie; Dla niezamężnej - będziesz mieć pracowitego i ambitnego męża; Skaleczyć się - plotki lub pomówienia.

Młócić - Zboże - Duża poprawa w interesach lub szczęście rodzinne; Pustą słomę - trudy i kłopoty; Zasłabnąć podczas - smutek w czasie przyjemności; Młockarnią - ogólne polepszenie. Patrz też --> Cep.

Młyn - Długo będziesz miał dobre zdrowie lub stały przychód lub udane interesy; Wodny - szczęśliwe i radosne chwile z ukochaną; Mielący - Szczęście i bogactwo; Zatrzymany - jednostajne i smutne życie; W ruinie - ciężka choroba lub nieszczęście w domu lub w pracy; Koło młyńskie - szybki zarobek. Patrz też --> Wiatrak.

Młynarz - Przyjaciel wybawi Cię z kłopotów lub szybka poprawa finansów lub warunków pracy; Dla kobiety - rozczarowanie z powodu ukochanego lub ukochany udaje bogatego; Być nim - wygodne życie.

Młynek do kawy - Zjawią się bardzo pożądani goście lub groźne niebezpieczeństwo lub katastrofalne konsekwencje; Zgrzyt - trudna walka z wrogami.

Mnich - Szczęście w skromnych warunkach lub konflikty i spory rodzinne lub nieprzyjemna podróż; Dla młodej dziewczyny - wystrzegaj się plotek i drobnych oszustw; Być - ciężka choroba lub śmierć śniącego. Patrz też --> Zakonnik.

Mniszek lekarski (dmuchawiec) - Uważaj na fałszywych przyjaciół. Patrz też --> Mlecz.

Mocarz - Gniew możnych ludzi; Być - ośmieszasz się lub bezmyślne postępowanie.

Mocz - Masz nieprzyjemne i nieznośne zachowanie wobec przyjaciół lub przykra choroba; Oddawać - trudne okresy w życiu domowym i zawodowym lub nieprzyjemności w miłości. Patrz też --> Uryna.

Moczary - Choroba lub zmartwienia lub przykre obowiązki lub bezsilność w polepszeniu swojego statusu majątkowego lub życiowego; Spacerować - choroba lub kłopoty i zmartwienia w pracy i w domu; Spacerować z innymi - brzydkie i niemądre postępowanie bliskiego krewnego. Patrz też --> Bagno, Trzęsawisko.

Moczyć się (we śnie) - Zmartwienie.

Moda - Być ubranym - Nowe znajomości lub wiele zabaw lub rozrywki towarzyskie w następnym roku.

Model (modelka) - Zapowiedź strat finansowych lub nieprzyzwoite rozrywki lub spory i kłótnie w domu i towarzystwie; Dla młodej osoby - uwikłasz się w kłopotliwy romans lub kłopoty i nieporozumienia.

Modlitwa - Modlić się - Ukojenie w strapieniu lub bogactwo lub szczęście; Inni - niepowodzenia i kłopoty lub ciężki wysiłek fizyczny i umysłowy; Odmawiać - ukryci wrogowie licz na pomoc przyjaciół; Słyszeć innych - niebezpieczeństwo zagraża przyjacielowi lub bliskiemu znajomemu. Patrz też --> Kantyczki, Pacierz.

Modrzew (drzewo) - Wierny i szczery przyjaciel.

Mogiła - Spokój po strapieniach. Patrz też --> Grób, Mauzoleum.

Mole - Zagrażają Ci wrogowie w zdobyciu bogactwa lub stanowiska lub nieprzewidziane przeszkody; Dla zakochanych - kłótnie i spory lub rozstanie lub poważne straty finansowe lub nieuczciwe działania współpracowników; Łapać - trudności domowe; Nie móc złapać - zwycięstwo wrogów na drodze do sukcesu; Gryzący - zmartwienia i troski; Latające - fałszywi ludzie w otoczeniu.

Molo - Utrata zaufania przyjaciół i znajomych lub nierozważne postępowanie; Stać na - zaszczytne stanowiska lub bogactwo lub uczciwa praca. Patrz też --> Przystań.

Monety - Przeciwności; Złote - kłopoty i niepowodzenia lub nieszczęście w rodzinie lub spory i waśnie rodzinne; Srebrne - porażka lub nieszczęście lub bogactwo i przyjemności lub dalekie podróże; Dla dziewczyny - rozstanie z ukochanym; Miedziane - radość lub wielkie szczęście; Mieć miedziane - ciężkie przeżycia lub trudna praca fizyczna; Niklowe - niekorzystna praca; Znaleźć - niespodziewana szansa na ułożenie sobie życia osobistego lub zwycięstwo nad przeciwnościami; Liczenie - chęć dominacji; Praca w mennicy - trudne warunki życiowe; Rozdawać - nieprzyzwoite zachowanie lub wstyd i upokorzenie. Patrz też --> Pieniądze.

Monogram - Własny - Ignorancja wobec spraw otoczenia; Cudzy - romanse lub przyjaźnie.

Monokl - Ośmieszysz się. Patrz też --> Okulary.

Monstrancja - Nie daj się zniechęcić w czynieniu dobrego; Ty niesiesz - nadchodzą kłopoty i  nieprzyjemności.

Morderca - wrogowie chcą Cię doprowadzić do strat finansowych; Zaatakuje Cię - przegrana w każdym calu; Splamiony krwią - nieszczęście lub poważne kłopoty w domu i pracy. Patrz też --> Zabójca.

Morderstwo - Spraw swoich dochodzisz z dobrym skutkiem; Popełnić - przykra przygoda lub plotki i pomówienia lub nieporozumienia i spory rodzinne lub z przyjaciółmi lub znajomymi; Być świadkiem - smutek i rozpacz lub karygodne zachowanie wobec najbliższych; Dla zakochanych - gwałtowne spory i waśnie lub rozstanie; Paść samemu ofiarą - podstępni wrogowie dążą do Twojej zguby. Patrz też --> Zabijać, Zabójstwo, Zamordować.

Morela (owoc) - Płonne Twoje nadzieje lub nie zajmuj się głupstwami; Rosnąca - gorycz i smutek; Jeść - radość lub małe zyski w interesach; Inni jedzą - nieprzychylność otoczenia do Twoich planów i pomysłów; Suszenie - smutek.

Morska podróż - Poznasz nieznane strony.

Morska świnka - Wesołość.

Morwa (drzewo) - Wielki zysk lub choroba lub trudności w realizacji planów; Owoce - spokojne życie lub gorzkie rozczarowania lub znajomości.

Morze - Płynąć po spokojnym i gładkim - Odważysz się na niebezpieczne rzeczy lub spełnienie marzeń i pragnień; Dla zakochanych - szczęśliwe małżeństwo; Dla marynarza - trudna i ciężka podróż; Wpaść - tęsknota za nieosiągalnymi przyjemnościami lub strata lub nieszczęście; Dla kobiety - spełnienie panieńskich marzeń lub radość lub szczęście; Tonąć - nieszczęście z własnej winy; Spokojne - radość nudne życie bez rozrywek lub towarzystwa; Wzburzone - kłopoty i niepowodzenia; Dla marynarza - szczęśliwa i spokojna podróż; Burzliwe - troski i zgryzoty; Sztorm - kłopoty i zmartwienia; Przezroczyste - radości. Patrz też --> Ocean, Okręt, Statek.

Mosiądz (stop) - Szczęście w domu i zagrodzie; Przedmioty - ciężka choroba lub straty finansowe lub śmierć przyjaciela; Pracować przy - szybki awans społeczny lub obawy o przyszłość; Inni przy nim pracują - nowe, korzystne znajomości lub pomyślność i szczęście w życiu domowym i zawodowym. Patrz też --> Metale.

Moskit - Atakujący - Walka z ukrytym  wrogiem lub duże straty materialne; Zabijać - przezwyciężysz trudności lub zdobycie bogactwa lub szczęścia rodzinnego. Patrz też --> Komar.

Most - Zastój w interesach; Budować - wyróżnienia i zaszczyty; Długi - głęboka melancholia lub utrata drogich lub osobistych rzeczy; Dla młodych - rozczarowania lub zawód miłosny; Nie możesz przejść - rozstanie z ukochaną osobą lub klęska w interesach; Przejść bez przeszkód - powodzenie w planach lub pokonanie trudności lub nie czyń nowych pomysłów; Przekroczyć - unikniesz niebezpieczeństw; Walący się - cierpisz niewinnie; Zawalony lub zniszczony - fałszywi przyjaciele lub ich zdrada lub niepowodzenia lub straty; Spaść - choroba umysłowa w rodzinie lub mierne rezultaty w pracy; Kamienny - powodzenie we wszystkich sprawach; Kolejowy - nieprzyjemne odwiedziny; Zwodzony - wojna, niespokojne czasy lub poważne kłopoty w interesach; Pontonowy - licz na pomoc w trudnych chwilach; Przejść pod - osiągniesz upragniony cel. Patrz też --> Kładka.

Motłoch Patrz --> Tłum.

Motocykl - Uważaj na przelotne kontakty seksualne; Jechać nim - uważaj na zakręty, bądź ostrożny.

Motyka (graca) - Zbliża się okres dobrych osiągnięć finansowych lub brak czasu na jałowe przyjemności lub życie zależne od innych; Pracować - przyjemności lub uznanie innych; Inni pracują - źle wykorzystujesz swoje możliwości i siły lub bieda; Dla młodej dziewczyny - niezależność finansowa lub dobrze płatna praca; Dla zakochanych - wierność w związku; Ktoś rzuca - uważaj na wrogów lub rozsądne postępowanie. Patrz też --> Kilof.

Motyl - Niewierność lub niestałość; W kwiatach - powodzenie w interesach lub planach; Dla dziewczyny - uczciwy kochanek lub szczęśliwa miłość zakończona małżeństwem; Dla mężczyzny - rozczarowania w miłości; Fruwający - nieoczekiwany list; Martwy - kłopoty i spory domowe lub konflikty w pracy lub snobizm.

Mowa - Słyszeć - Dostęp do ludzi na wyższych stanowiskach; Być pod urokiem - straty przez pomoc ludziom na to nie zasługującym; Wygłaszać - zyskasz posłuch lub szacunek podwładnych; Do nikogo - wrogowie dążą do Twojego upokorzenia; Dla kobiety - w uczuciach nie kieruj się zewnętrznymi pozorami; Do zwierząt - zdobędziesz miłość lub szczęście lub bogactwo lub otrzymasz ważne informacje; Stracić - poważna choroba lub inne zmartwienia; Dla chorego - rychłe wyzdrowienie. Patrz też --> Opowiadać, Przemówienie, Rozmowa.

Mozaika - Zaproszenie na zabawę; Chodzić - szczęście i radość.

Moździerz (do tłuczenia) - Wielka uroczystość lub przyjemna wizyta; Tłuc w nim - po trudach dojdziesz do celu.

Mózg - Zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi; Własny - nieprzyjazne otoczenie lub wyprowadzisz się z równowagi; Zwierzęcy - choroba umysłowa; Móżdżek jeść - przyjemne życie lub niespodziewany zysk lub powiększenie wiedzy.

Mrówki - Zyskowna praca lub kłopotliwe przykrości lub ogólne niezadowolenie; Dla zaręczonych - małżeństwo lub liczne potomstwo; Pracujące - szczęście we wszystkim; W ubraniu - przyjemne rozrywki lub radość; Być ukąszonym - nieprzyjemności lub nieszczęście; Nierozmyślnie deptać mrowisko - nieroztropność burząca szczęście; Rozmyślnie deptać - zwyciężysz wrogów; Burzyć mrowisko - niszczysz swoje własne szczęście; W domu - drobne nieprzyjemności.

Mróz - Ciężkie przejścia i kłopoty; Dla kobiety - pochopne nawiązywanie znajomości lub rozczarowania; Dla ludzi interesu - trudności i kłopoty w planach. Patrz też --> Zimno.

Msza - Uczestniczyć - szczęście w interesach lub szczęśliwe małżeństwo lub liczna i radosna rodzina.

Mszyce - Coś zniszczysz, zupełnie niepotrzebnie.

Muchy - Nieprzyjemności lub choroba zakaźna; Natrętna - gorąca miłość lub małżeństwo; Łapać - krążysz po zakazanych drogach i mogą przynieść Ci szkodę; Na Tobie - uważaj na donosicieli; Zabijać - nieprzyjemności od nieprzyjaciół lub zwycięstwo nad nimi lub poprawa warunków materialnych; Duża ilość - niemiłe otoczenie lub w nim wrogowie; Dla kobiety - kłopoty lub nieszczęście.

Mufka (dawny ocieplacz na ręce) - Nosić - Zmienne lub kapryśne koleje losu; Dla młodych - rychłe lub bolesne rozstanie na krótko. Patrz też --> Rękawiczki.

Mulat - Nowe przyjaźnie lub romanse lub straty finansowe lub utrata autorytetu. Patrz też --> Murzyn.

Muł (zwierzę) - Choroba w domu lub u przyjaciół; Jechać na - dobre rezultaty planowania; Być kopniętym - rozczarowanie w domu lub małżeństwie; Objuczony - podarunki od nieznajomych; Martwy - utracisz szacunek w towarzystwie; Dla zakochanych - zerwanie zaręczyn; Patrz też --> Osioł.

Muł (denny) - Przejść się - Nieoczekiwane zmiany w życiu lub spełnienie marzeń lub rozważne postępowanie.

Mundur - Spróbują Cię oszukać lub wpływowi przyjaciele lub osiągnięcie upragnionych rzeczy; Ktoś inny - wejdziesz w konflikt z prawem; Ktoś z rodziny - niepowodzenie lub kłopoty w interesach lub długa nieobecność w domu; Dla kobiety - publiczny skandal lub nierozważne postępowanie; Wielu umundurowanych - zerwanie długotrwałych przyjaźni; Patrz też --> Liberia, Uniform.

Mur - Zagradzający drogę - Niekorzystne w pływy lub utrata szansy na sukcesy w interesach; Stać na - wytrwałość i pewność w poczynaniach; Zeskakiwać - niepowodzenia lub kłopoty; Przeskakiwać - przezwyciężenie przeszkód w spełnieniu marzeń i pragnień; Wybijać dziurę - zwycięstwo nad wrogami; Budować - utrudnienia w realizacji zamierzeń; Dla młodej dziewczyny - nie korzystaj zbytnio ze swoich wdzięków lub porzucenie. Patrz też --> Ogrodzenie.

Murawa - Piękna - Spokojne lub szczęśliwe życie; Kosić - niespodziewane zaproszenie lub zabawa towarzyska. Patrz też --> Łąka, Trawa.

Murzyn - Na próżno się o coś troszczysz; Być - ciężka, fizyczna praca; Rozmawiać - Żywisz zbyt śmiałe nadzieje; Tańczyć z nim - brak porozumienia z otoczeniem; Gromada - zawrzesz znajomość z nieprzyjemnymi lub złośliwymi osobami. Patrz też --> Mulat.

Muskuły - Własne duże - Potyczki z wrogami lub zwycięstwo; Małe lub zwiotczałe - niepowodzenia w interesach; Dla kobiety - kłopoty lub troski w życiu rodzinnym.

Musujące napoje - Pić - Niespokojne życie.

Muszle - Złe wieści z dalekich stron, położenie bez wyjścia; Spacerować po - ekstrawagancja lub przykre lub niebezpieczne przyjemności; Puste - straty; Pełne - dobrobyt; Zbierać - z trudem pokonasz przeciwności; Ostryg - nieudana próba zabezpieczenia majątku. Patrz też --> Małże, Mięczaki, Ostrygi.

Musztarda - Grozi Ci wielka przykrość; Jeść - zła wróżba; Kupować - kłótnie w domu; Smarować nią - pomówienia ze strony sąsiadów lub same straty.

Musztra (wojskowa) - Otrzymasz wiadomości, których się spodziewasz.

Muzeum - Usłyszysz jakieś nowości; Zwiedzać - nowe korzystne znajomości lub miłe rozrywki. Patrz też --> Galeria, Mauzoleum, Wystawa.

Muzyk - Niepotrzebne wydatki. Patrz też --> Grajek.

Muzyka - Otrzymasz wesołe i dobre wieści; Im piękniejsza - tym życie jest bardziej harmoniczne lub szczęście lub pomyślność lub długie lub radosne życie; Dla zakochanych - wzajemne przywiązanie lub oddanie; Dla małżonków - szczęście domowe; Kakofonia - otacza Cię nieład lub kłopoty lub zła atmosfera w domu. Patrz też --> Granie.

Myć się - W czystej wodzie - Dobra wróżba; W brudnej - choroba.

Mydlane - Bańki - Krótkie szczęście; Mydlić się - zostaniesz oszukany.

Mydło - Zmartwienie lub pozbądź się natrętnych przyjaciół lub znajomych lub duża wygrana; Kupować - uporządkujesz swoje sprawy lub powodzenie w domu; Używać - niebezpieczne ścieżki lub interesy; Wytwarzać - dostatek lub bogactwo lub radość.

Mysz - Znajdziesz powód do irytacji lub przyjaciele zakłócają Twój spokój lub kłopoty domowe lub fałszywi przyjaciele lub niefortunne małżeństwo lub ubóstwo; Dla kobiety - perfidny lub podstępny wróg; Biegające - bądź oszczędnym lub nieczyste sumienie; Uciekająca - trudna lub ciężka walka w interesach; Dla kobiety - oszustwo lub fałszywi przyjaciele; Białe - szczęście lub dobre małżeństwo; Szare - ubóstwo; Przestraszona - działaj bardziej skutecznie; Łapać - otrzymasz list o nieprzyjemnej treści; Złapana - spóźnisz się na poważne zebranie lub na pociąg lub nieudolność; Zabić - zwycięstwo nad wrogami; Stado - zemsta; W pułapce - pokonanie wroga; W ubraniu - skandal.

Myśliwy - Spotka Cię wielka radość lub silne dążenie do zaspokojenia pragnień.

N

 

Nabijać (broń) - Spodziewaj się utarczki lub niebezpieczne życie.
Nabożeństwo - Brać udział - Zapowiedź otrzymania dobrej posady lub rozpoczęte dzieło zostanie uwieńczone dobrym wynikiem.
Nabój - Ładować do broni - Zaniepokojenie z powodu bezpodstawnych pogłosek; Wybuchający - niebezpieczny wypadek dla osoby w której ręce wybuchnął; Ślepy - przepowiada niebezpieczne wydarzenia w Twojej rodzinie.
Nabytek - Przyjaźń i polepszenie doli lub polepszenie warunków pracy.
Naciągać się - Bardzo się czegoś przestraszysz.
Nacierać - Być - Zapowiedź śmierci kogoś bliskiego; Kogoś - oznaka niepowodzeń w interesach. 
Nacięcie - Zrobić - Wplątasz się w zawiłe interesy.
Naczelnik - Być - Powierzone Ci zostanie ważne i odpowiedzialne zadanie; Dla wojskowego lub urzędnika rozmawiać z - korzyści służbowe; Dla pozostałych - zapowiedź wymówek od starszej lub kochającej osoby.
Naczynie - Mieć - zapowiada biedę i kłopoty; Metalowe - polepszenie warunków lub bogate małżeństwo; Żelazne - Oszczędzaj; Gliniane - ostrożność, unikniesz straty lub oszczędność i gospodarność; Czyste - jesteś solidny w interesach lub zdobycie fortuny; Kruche - poróżnisz się z ukochaną osobą z błahej przyczyny; Porcelanowe - pozorny dobytek, liczne domowe kłótnie lub szczęście w miłości; Otrzymać - wielkie szczęście i dostatek; Stłuc - nigdy się nie ożenisz lub utrata kochanki lub przyjaciela; Stołowe - szczęśliwe położenie; Srebrne - dostatek i bogactwo; Na wodę - kłótnie i niepokój; Puste - niedostatek i bieda; Pełne - dobrobyt lub wielki majątek; Dla zakochanych - szczęśliwa i wierna miłość. Patrz też --> Waza.
Nadbrzeże - Stać - Twoje myśli są zaprzątnięte dalekimi podróżami; Widzieć statki - spełnią się Twoje pragnienia.
Nadmiar - Czegoś - Oddajesz się złudnym nadziejom. Patrz też --> Obfitość.
Nadskakiwać - Komuś - Zapowiedź szczęścia w miłości; Tobie - oznaka niepowodzeń w interesach.
Nadwaga Patrz --> Otyłość, Tłusty.

Nadzieja - Mieć - Zwyciężysz nieprzyjaciół.
Nafta - Szczęście, interesująca wiadomość lub spotkasz lub zaprzyjaźnisz się z bardzo interesującym człowiekiem; Napełniać lampę rychłe rozpoczęcie dalekiej podróży w miłym towarzystwie.

Nagana - Otrzymać - zostaniesz ukarany lub popełnienie tragicznego w skutkach błędu; Komuś dawać - jesteś nieostrożny; Dla wojskowego lub urzędnika - otrzymasz nagrodę służbową; Dla pozostałych - śmiałe przedsięwzięcia.

Nagietek (roślina) Zapowiedź śmierci w twoim otoczeniu lub przestroga, że powinieneś być bardziej oszczędny.

Nago - Ty - Zbliża się okres przygnębienia, a nawet rozpaczy lub ubóstwo lub skandal towarzyski; Samotnie - czeka Cię dobra lub zła niespodzianka; Wśród innych padniesz ofiarą skandalu; Inni - szczęśliwe życie bez zmartwień i trosk; Biegać - masz chytrych krewnych; Ukrywanie - poszukujesz niemoralnych rozrywek lub kłopoty i zmartwienia; Dla rolnika - słabe zbiory lub choroba w trzodzie; Dla młodej dziewczyny - zwiastun pogardy ze strony przyjaciół lub jakiś skandal; Rozmawiać z nagą kobietą - zapowiedź zaszczytów i honorów; Dla żonatych - zapowiedź kłótni i waśni z powodu zazdrości; Pływać - wkrótce oddasz się frywolnym rozrywkom lub groźna choroba; Dla kobiety - wielu adoratorów, ale żaden nie będzie kandydatem na męża.

Nagrobek - Miłe wspomnienia lub żałoba i smutek; Stawiać - strata lub rozstanie z miłą osobą; Własny - zmartwienie z powodu zawiedzonej przyjaźni; Przechadzać się wśród - zapowiedź rychłego zamążpójścia; Zamawiać - oznaka szczęścia i radości w domu; Rozpadający się - kłopoty i zmartwienia w życiu rodzinnym; Odwiedzać - zwiastun rychłego otrzymania wysokich zaszczytów i wyróżnień; Czytać napisy - wróży śmierć krewnego w niedalekiej przyszłości.

Nagroda - Otrzymać - Zapowiedź czyjejś niewdzięczności; Wręczyć - strata w interesach lub przykrości rodzinne.
Najemnik - Problemy z ukrytym przyjaciele, który próbuje zagrozić Twoim interesom; Być - Zapowiada obelgi i zniewagi;

Nakarmić - Być - Zapowiedź otrzymania radosnej nowiny. 

Nakrywać - Do stołu - Spodziewaj się wizyty.

Naleśniki - Jeść - Nie doznasz biedy lub duży sukces w interesach; Przyrządzać - jesteś gospodarny i oszczędny; Dla młodych - rychłe małżeństwo; Smażyć - zapowiedź strat w interesach lub niepowodzenie w miłości. 
Należność - Otrzymać - Przykrości lub Twoje stanowisko jest niepewne.

Namaszczenie - Będziesz kierował duchowym obrządkiem podróży.
Namiot - Pewność i bezpieczeństwo lub trudne życie i tułaczka; Wiele - niemiła podróż w towarzystwie fałszywych przyjaciół; Stawiać - dążysz do tego aby mieć poczucie bezpieczeństwa; Podarty lub zniszczony - kłopoty i zmartwienia.
Napadnięty - Być - Nieprzyjemna wiadomość od dalekiego krewnego; Rozmawiać - unikniesz bardzo poważnego niebezpieczeństwa.
Naparstek - Otrzymasz zaszczyty lub masz chęć pomagać innym bez oglądania się na korzyści; Dla kobiety - dbaj więcej o swoją opinię; Zgubić, darować - cierpienie lub bieda i ubóstwo; Stary lub zniszczony - nierozsądne zachowanie w jakiejś ważnej sprawie; Pęknięty - unikniesz poważnych kłopotów dzięki przyjaciołom; Otrzymać - nowe znajomości, które okażą się bardzo pomocne w pomyślnym prowadzeniu interesów.
Napis - Zwiastun czekających Cię kłopotów lub niemiłe wiadomości; Czytać z trudnością - poważne zmartwienia z powodu choroby w rodzinie; Wykonywać - utrata bardzo bliskiego przyjaciela lub spory w rodzinie; Na grobach czytać - Wesoła zabawa; Napis na nagrobku - popełnisz niedyskrecję.
Napiwek - O trzymać - Ktoś stara się Cię przekupić lub wykrycie niebezpiecznej tajemnicy; Dawać - zysk lub wielkoduszność.

Napój - Pić - Szczęście i radość; Mętny - rychłe kłopoty, które będziesz zmuszony sam pokonać; Częstować - dobrze i uczciwie postępujesz. Patrz też --> Kakao, Lemoniada.
Naprawiać - Musisz mieć cierpliwość i skupić się na szczegółach; Maszynę - oznaka poprawy warunków życiowych; Samochód - prowadzisz oszczędny i gospodarny tryb życia co zaowocuje dostatkiem. Patrz też --> Reperować.

Narcyz (kwiat) - Niewierność, Twoja lub partnera lub fałszywi przyjaciele, którzy się z Ciebie wyśmiewają.;

Narkotyzować - Widzieć siebie - drobne zmartwienia i niepowodzenia;
Narkoman - Nie zrealizujesz swoich zamierzeń; Śpiący - wstrzymaj się z ogłoszeniem swoich planów. Patrz też --> Opium.

Narodziny - Zła przepowiednia; Dla zakochanych - wróży bolesne rozstanie; Dla mężatki - spory i waśnie domowe lub śmierć w dalekiej rodzinie.

Narty - Prędko dojdziesz do celu; Jeździć - szybki postęp w interesach.

Narzeczeni - Być - Przepowiednia smutku i zmartwień; Tańczyć z - wskazuje na rychłe zamążpójście; Uciekający - tragedie i nieszczęścia w rodzinie; Chory - zapowiedź długiego i szczęśliwego małżeństwa; Prowadzić do ołtarza - rychłe spełnienie pragnień; Widzieć własną - długie i szczęśliwe małżeństwo.
Narzekać - Samemu - zapowiedź radości i szczęścia; Słyszeć innych- otrzymasz miły podarunek.

Narzędzia - Szczęśliwe i udane przedsiębiorstwo lub nie dysponujesz właściwymi odpowiednimi środkami do wykonania swojej pracy; Połamane lub zniszczone - ciężka choroba lub śmierć w rodzinie lub poważne kłopoty w interesach; Pracować nimi - dobrobyt lub ostrzeżenie przed fałszywymi przyjaciółmi; Rolnicze - szczęście i radość w życiu rodzinnym; Chirurgiczne - irytacja z powodu nieodpowiedniego zachowania bliskiego przyjaciela lub kłopoty i zmartwienia.

Nasiona - Rosnący dobrobyt i bogactwo; Konopi - wkrótce zawrzesz nowe i trwałe przyjaźnie; Dla ludzi interesu - nowe sprzyjające warunki zawarcia korzystnych transakcji; Siać - Bogactwo, szczęście i zdrowie; Zepsute - dobre interesy; Zbierać - spodziewany spadek; Jedzone przez ptaki - stracenie zaufanych znajomych.

Nasienie (sperma) - Utajenie możliwości i nadzieja.
Nasturcja - Zbierać - Zawarcie nowych znajomości, dzięki którym osiągniesz sukces; Bukiet - przeżyjesz ciekawe przygody. 

Naszyjnik - Szczęście i cześć; Nosić - długa i szczęśliwa miłość zakończona małżeństwem; Zgubić - rychła żałoba w rodzinie; Zerwany - ubóstwo i bieda na stare lata; Otrzymanie - szczęśliwe i radosne życie domowe; Dla młodej dziewczyny - bogaty i mądry mąż.

Naśladować - Ostrzega przed oszustem w Twoim otoczeniu lub nieprzyjemności; Dla młodej kobiety - przestroga przed popadnięciem w kłopoty z powodu oszustwa lub błędów innych.
Nauczać (kogoś) - Masz dobre serce dla wszystkich. Patrz też --> Nauka, Wykształcenie.
Nauczyciel - Nie dojdziesz do majątku lub wiele przyjemności i rozrywek w gronie serdecznych przyjaciół; Być - osiągniesz sukces we wszystkich dziedzinach i przedsięwzięciach; Tańca - zwiastun zaniedbania ważnych spraw lub niemoralne rozrywki; Dla młodej kobiety - rychła znajomość, która może zakończyć się weselem. Patrz też --> Kapłan, Ksiądz, Rabin.

Naukowiec - Zacznij logicznie myśleć.

Nauka - Będziesz miał do czynienia z wysoko postawionymi ludźmi; Pobierać - zachowasz samodzielność lub osiągniesz swoje zamiary dzięki własnej pracy; Inni - pozyskasz sympatycznych i miłych przyjaciół. Patrz też --> Nauczać,  Wykształcenie.
Nawóz - Czekają Cię dobre czasy lub dobre interesy; Dla rolników - obfite zbiory i duży zysk; Wywozić - po trudach duże zyski; Wąchać - spadek.

Nawrócenie - Zostać - Duże kłopoty finansowe i spory domowe; Innych - przepowiednia dużego zysku lub szczęście i radość w miłości.
Nazwisko - Własne - Dobra wiadomość lub niespodzianka; Cudze - proces; Zmieniać - zwiastun staropanieństwa lub starokawalerstwa; Ktoś wymawia Twoje - rychło otrzymasz pomyślne wiadomości.

Negliż - Być - Niemoralnie się prowadzisz lub wiele kłopotów; Ktoś - symbolizuje plotki i pomówienia; Dla kobiety - smutek i zmartwienia; Dla zakochanych kłótnie i waśnie prowadzące do rozstania.
Nekrolog - Najbliższy przyjaciel przeniesie się w inne miejsce; Własny czytać - zmienisz swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania lub nadejście niemiłych nowin, które będą przyczyną Twojej irytacji; Czytać inne - zwiastuje rozstanie z przyjacielem z powodu jego zmiany miejsca zamieszkania; Pisać - zapowiedź przykrych i niemiłych obowiązków, które będziesz zmuszony przyjąć.

Nektar - Pić - Oznaka nagromadzenia bogactw; Inni piją - znak spokojnej starości przy boku miłej i kochanej żony.
Nerki (organ) - Nieszczęście lub ostrzeżenie przed sporami rodzinnymi lub poważna choroba; Kupować - znak dobrego zdrowia i miłej atmosfery domowej; Jeść - zalecane umiarkowanie lub nieprzyjemna rozmowa z przełożonym; Krajać - nieprzyjaźń; Widzieć własne - przestroga przed pochopnym lokowaniu swoich pieniędzy lub wplatanie się w jakieś sensacyjne zdarzenia po których nastąpią kłopoty; Chore - ciężka choroba lub śmierć w rodzinie.

Niania - Mieć w domu - Zapowiedź choroby lub spory rodzinne; Pracować jako - przepowiednia dobrego zdrowia i miłej atmosfery rodzinnej. Patrz też --> Mamka.
Nici - Zwijać - Nieszczęście lub niedługo staniesz się ofiarą przykrych rozgrywek i kawałów; Splątane - symbolizują trudności i niepowodzenia w prowadzeniu interesów lub spory i waśnie rodzinne lub symbol kłopotów ze zdrowiem; Rozwijać - Miej cierpliwość; Używać - pokonasz przeciwnika; Ciąć - oznaka śmierci kogoś z rodziny; Nawlekać na igłę - ostrzeżenie przed wplątaniem się w niemiłe przygody; 
Niebieski kolor - Czekają Cię zgryzoty. Patrz też --> Archetypy - Kolory.
Niebo - Wyróżnienia i zaszczyty lub ciekawe podróże w miłym towarzystwie; Jasne - radość i szczęście; Pochmurne - smutek i troski lub trudności i kłopoty z kobietami lekkich obyczajów; W płomieniach - wielka radość; Czerwone - waśnie i kłótnie z przyjaciółmi; Usiane gwiazdami - wielki spadek; Ciemne - niebezpieczeństwo; Szybować - kłopoty i trudności w interesach lub dokuczliwa choroba lub nawet śmierć.

Niedostatek - Zmartwienia i smutek w rodzinie lub fiasko Twoich wszystkich zamierzeń.
Niedziela - Szczęśliwe ognisko domowe, błogosławiona starość.
Niedźwiedź - Nieszczęście przez przyjaciół lub niespodziewane zmartwienia i kłopoty lub nadgorliwa nadopiekuńczość lub szczęście w grze losowej; Walczyć z nim - będziesz musiał przezwyciężyć silne pokusy; Zabić go - zwycięstwo w walce z wrogami; Dla młodej dziewczyny - rywalka może spowodować rozstanie z ukochanym; Być napadniętym - fałszywi przyjaciele lub strata przez ludzką złośliwość; Uciekający - nieszczęścia i niepowodzenia; Futro z niego - otrzymasz lepszą pracę oraz szczęście i radość w domu; Polarny - ostrzeżenie przed oszustami w Twoim otoczeniu; Skóra z niego - pokonasz wszelkie przeszkody na drodze do sukcesów i zaszczytów; Tańczący - będziesz miał do czynienia z głupimi ludźmi; Polować - unikaj przygód.

Niemoc - Ktoś - Otrzymasz pomoc w trudnych chwilach; Ty - szczęście i radość w życiu.
Niemowlę - Kruchość, bezradność i zależność. Patrz też --> Dziecko.

Niemy - Być - Trudności w nawiązaniu znajomości; Dla niemego - symbolizuje fałszywych przyjaciół; Rozmawiać - rychłe kłopoty; Dla ludzi młodych - możesz piastować wysokie stanowiska, do których nie będziesz przygotowany.
Niepogoda - Wszystko będzie dobrze.

Niepokój - Zapowiedź lepszych dni, które nastąpią po pewnych kłopotach i trudnościach; Inni ostrzeżenie przed łączeniem z prywatnymi. 
Nieporządek - Źle się z Tobą obejdą w domu, upadek w gospodarstwie lub rychłe niepowodzenie. Nie możesz zaprowadzić - dzięki rozumnemu i rozmyślnemu postępowaniu doprowadzisz do końca swoje sprawy.
Nieposłuszny - Być - Nie wykorzystasz dobrej okazji.
Nieprzyjemność - Doznać - Wróżba niepomyślna.

Nieruchomość - Nabyć - Powinieneś wykazać więcej stanowczości.
Nierządnica - Zysk i zaszczyty. Patrz też --> Ladacznica, Metresa, Prostytutka, Ulicznica.
Nieskromność - Być - Wątpliwe powodzenie w najbliższym romansie.
Niesmak - Odczuwać - Życie w ciężkich warunkach lub niepoprawne postępowanie lub zmartwienia i troski najbliższych.
Niesprawiedliwość - Odrzucisz wszelkie przykrości zgotowanych przez nieprzyjaciół.

Niestrawność - Niemożliwość zaakceptowania czegoś lub niepoprawne postępowanie.
Nieśmiertelnik (kwiat) - Trwała przyjaźń.
Nietoperz - Zwiastun końca jakiegoś cyklu, zła przepowiednia, może tez zapowiadać śmierć rodziców lub bliskich przyjaciół; Dla zakochanych - kłótnie i waśnie, a nawet rozstania; Biały - śmierć; Latający - Niewielkie problemy, które niedługo będą rozwiązane lub niepowodzenia i klęski; Wiszący - kłopoty z czasem mogą stawać się coraz poważniejsze.
Niewdzięczność - Twoje trudy będą wynagrodzone; Od kogoś - masz szacunek i poważanie u przyjaciół; Dla zakochanych - nader szczęśliwe małżeństwo lub ciężka próba życiowa.
Niewiasta - Szczęście w miłości.

Niewierność - U kobiet i mężczyzn czysto seksualny podtekst
Niewolnik - Może nadejść bieda lub popadniesz w poważne tarapaty finansowe; Być - ubóstwo i zmartwienia.
Niewypłacalność - Bądź ostrożny w lokowaniu kapitałów, uważaj na swój podpis.
Niezapominajka (kwiat) - Koło Ciebie wierny przyjaciel; Wąchać - zawarcie wiernych i trwałych przyjaźni; Dla zakochanych - wróży bolesne rozstanie.
Niezgoda - Wśród przyjaciół - Szkodzisz samemu sobie poważne straty i szkody w interesach przez przyjaciół; Wśród kochanków - symbolizuje harmonię i spokój.
Nieznajomy - Poznasz ciekawych ludzi; Rozmawiać - rychłe zawarcie korzystnych znajomości.
Nikiel (metal) - Szacunek i uznanie; Naczynie - wielka wygrana.

Nimfa - Rozczarowania i zmartwienia; Dla młodej dziewczyny - wyróżnienia i miłe rozrywki, ale nie w pełni moralne; Kąpiąca się - zapowiedĹş spełnienia marzeń i pragnień; Patrz też --> Rusałka. 
Noc - Nagle zapadająca - Zmiany w życiu lub kłopoty i trudności w interesach; Ustępująca - poprawa warunków życia; Dla rolnika - kiepskie zbiory i bolesne straty w inwentarzu; Dla zakochanych - nieporozumienia i waśnie; Spacerować - nieszczęścia i śmierć w rodzinie; Ciemna - zapowiadają się spory rodzinne; Gwieździsta - długie życie w zdrowiu i szczęściu; Burzliwa - wielka strata; Wędrować nocą - opuścisz kraj. Patrz też --> Wieczór.
Nocna koszula - Rychłe małżeństwo.
Nocnik - Twoim potrzebom stanie się zadość. Patrz też --> Urynał
Noga - Radość i szczęście; Zgrabne - nierozsądne postępowanie spowoduje wiele kłopotów i zmartwień w rodzinie; Niezgrabne - otrzymasz nieciekawą pracę nie przynoszącej satysfakcji; Poranić sobie - rychłe zaszczyty i wyróżnienia; Poranione - drobne dolegliwości zdrowotne lub choroba; Poparzyć sobie - czeka Cię bieda i ubóstwo; Spuchnięta - strata i szkoda; Cienka lub chora - zdrada ze strony przyjaciół, strata ukochanej osoby; Owrzodzone - zmniejszenie zysku z powodu nierozsądnego udzielania pomocy innym; Złamać - powściągnij swoje namiętności lub utrata szacunku i poważania w towarzystwie; Dla młodych ludzi - zdradliwy i kłótliwy partner w miłości; Brudne - choroba; Myć - różne cierpienia i dolegliwości lub straty i ciężka choroba; Myć komuś - kłopotliwa podróż lub niepowodzenia w interesach; Krzywe - będziesz miał szczęście; Mieć amputowaną - utrata przyjaciół i wrogość rodziny; Dla młodej dziewczyny - symbol próżności i egoistycznego zachowania; Proteza - ktoś chce Cię oszukać lub Ty dopuścisz się podłości do przyjaciela; Mieć kilka - masz zbyt wygórowane ambicje, których nigdy nie zrealizujesz; Całować czyjeś - ostrzeżenie przed plotkami.
Nos - Widzieć własny - Twój silny charakter pozwoli Ci zrealizować wszystkie plany i zamiary; Wielki - dojdziesz do bogactwa i zaszczytów; Mały - nie zwlekaj w swoich czynnościach lub kłopoty i przykrości; Krótki - skromność i spokój domowy
;
Spłaszczony - sprzeczki rodzinne; Być uderzonym - ostrzeżenie przed pomówieniami; Rozbity - zatargi z przyjaciółmi; Krwawiący - czekają Cię różne zgryzoty lub zapowiedź nieszczęścia; Czerwony - Uważaj na zdrowie!; Stracić - rozwód lub bolesne rozstanie.
Nosić (coś) - Trudy, a także jakieś zadość uczynienie.

Nosiwoda - Rozmawiać - osiągniesz wysokie dochody lub szczęście i miłość w życiu domowym; Być - rychły awans i zysk.
Nosorożec (zwierzę) - Twoje zamiary się nie powiodą i będą źle zrozumiane lub ostrzeżenie przed poważnymi kłopotami i stratami finansowymi; Zabić - zwycięstwo w rywalizacji do wyższych stanowisk i
zaszczytów.
Nosze - Będziesz się dużo uczył lub oznaka rychłego otrzymania spadku lub wysoka wygrana; Leżeć na nich - miła zmiana lub niespodziewana zmiana miejsca zamieszkania.
Notariusz - Pomyślne lub pocieszające wiadomości; Rozmawiać - niespełnione marzenia i zamiary lub proces sądowy; Być - dbaj o swoją reputację, która jest zagrożona.

Notatka - Robić - Symbol zmartwienia i trosk z powodu zaangażowania się w niepewny interes; Inni - ktoś zgłosi się do Ciebie o pomoc, której nie będziesz w stanie udzielić; Zgubić - niewielkie, ale szkodliwe straty finansowe; Odnaleźć - otrzymasz miłe zajęcie, które będzie powodem do zadowolenia innych osób. 
Notatnik - Odzyskasz utracone pieniądze; Znaleźć - uzyskasz dobrobyt; Zgubić - ujawnisz jakąś tajemnicę; Pisać w nim - zapomnisz o jakiejś ważnej sprawie.
Noworodek - Czeka Cię szczęście domowe lub miłe
niespodzianki i rozrywki; Mieć - ostrzeżenie przed fałszywymi oskarżeniami, na które nie obrony; Kąpiący się - szczęśliwe zakończenie wszystkich Twoich kłopotów.

Nowość - Wróżba pomyślności i zadowolenia w interesach lub posiadasz sympatycznych przyjaciół; Przekazać ją - kłopoty i zmartwienia w domu.
Nowy Rok - Świeżość, odrodzenie ducha; Świętować - Zmiana drogi życiowej. 
Nożyce - Zysk lub nieprzyjemny tryb bycia lub złe prowadzenie interesów; Trzymać - niespodziewane spotkanie z bliskim przyjacielem; Dla kawalerów i panien - zaręczyny; Dla żonatych i mężatek - spodziewaj się nieporozumień rodzinnych; Ostrzyć - będzie kłótnia; Ciąć nimi - bieda Ci nie grozi; Złamane - strata przyjaciół i samotność.

Nożyczki - Złamać rychłe kłótnie i spory w towarzystwie; Zgubić - bezowocne próby uniknięcia kłopotów; Ciąć papier - ostrzeżenie przed utratą ważnych dokumentów; Ostrzyć - otrzymasz niezbyt interesującą pracę; Wbijać w drzewo - wskazuje na Twój upór, który doprowadzi Cię do korzystnego załatwienia wszystkich spraw.
Nów (Księżyca) - Obok Ciebie kręci się fałszywi przyjaciele, ukryci w najbliższym otoczeniu.
Nóż - Separacje, kłótnie w małżeństwie; Dla zakochanych - rozstanie i smutek; Znaleźć - Bądź ostrożny w mowie lub dobra praca; Krajać nim - otrzymasz swój udział; Kupować - dość łatwo dojdziesz do majątku lub niespodziewane odwiedziny; Zardzewiały - strata lub niechęć i niezadowolenie w małżeństwie; Ostrzyć - czeka Cię jakiś zatarg; Ostry - symbolizuje zmartwienia i rozterki; Przygotowany do krojenia - ubóstwo i nędza; Złamany - niepowodzenia we wszystkich przedsięwzięciach; Skaleczyć się - zapowiedź domowych sporów i waśni lub utrata dobrego imienia; Uderzyć kogoś - Masz nieprzyzwoite zachowanie i postępowanie.

Nuda - Przestroga przed nieszczęśliwym wypadkiem lub poważne straty finansowe.
Nudności Patrz --> Niestrawność.
Numery - Śnione numery mogą wygrać w grze liczbowej, kłopot w jakiej?; Wysokie - zwiastun kłopotów i niepowodzeń lub ostrzeżenie przed plotkami lub niemiłe towarzystwo lub przykre zdarzenia; Pomieszane - złudne nadzieje na poprawę bytu; Pisać - dużo pracy.
Nurek - Wysłuchają Twojego tłumaczenia się.

Nurkowanie - Będziesz musiał stawić czoła jakiejś sytuacji; W czystej wodzie - zapowiedź szczęśliwego zakończenia przykrego incydentu; W mętnej wodzie- niepokoje i troski o swoje sprawy; W płytkiej wodzie - straty; Inni - oznaka zawarcia nowych znajomości lub szczęśliwa miłość; Dla zakochanych - wierna i długa miłość.
Nurt - Być porwanym - popełnisz duży błąd w interesie i poniesiesz duże straty finansowe lub wystrzegaj się frywolnych rozrywek lub bardziej dbaj o swoje obowiązki.
Nuty - Jakieś niespodziewane wesołe wydarzenie; Pisać - ciężka fizyczna praca w celu zapewnienia bytu rodzinie; Czytać - przepowiednia radosnych przeżyć.