Wróżka  Krysin

 

 

 

 

 
 
Sennik U,W, Z

                                 U

 

 

Ubiegać się o coś - Będziesz miał szczęście w miłości.

Ubijać (coś) - Bądź cierpliwy.

Ubiór (części) - Aksamit czerwony - Uważaj na podejrzane sprawy z których możesz mieć poważne kłopoty; Bielizna - nadchodzi powodzenie i dostatek; Haft - miłość, która przerodzi się w coś cudownego; Kapelusz - czeka Cię jakaś niespodzianka; Mufka - zbyt często działasz na podstawie kaprysu; Pióra białe - masz dobre poczucie humoru; Pióra czarne - w obecnej chwili masz pesymistyczne podejście do życia; Podwiązka - symbol wysokiej rangi i uznania, niewątpliwy awans; Rękawiczki - nadchodzi radość, która będzie trwała bardzo krótko; Satyna/jedwab - nareszcie poprawa w dziedzinie finansowej; Szarfa - uzyskasz uznanie ale i zazdrość ze strony przyjaciół; Tiul - fałszywa skromność; Wachlarz - zdradza Twoją dumną i próżną naturę; Welon - istnieje u Ciebie chęć ukrycia czegoś przed otoczeniem; Wstążki - szykuje się dla Ciebie zmiana pracy. Patrz też --> Kaftan, Wstążka, Wstęga.

Ubóstwo - Czeka Cię niepowodzenie w handlu; Żyć w ubóstwie - polepszenie warunków życiowych; Dla kobiety ciężarnej - urodzi syna

Ubranie - Duża ilość - Będziesz miał kłopoty finansowe, które będą przyczyną waśni i konfliktów rodzinnych; Czyste - udane przedsięwzięcia; Brudne lub podarte - straty i niepowodzenia; Dla młodej dziewczyny - ostrzeżenie przed utratą dobrego imienia; Kupować - szczęście; Ładnie ubrany - brak szczęścia w miłości; Niemodne - dostatek i majątek, które zdobędziesz dzięki uczciwej pracy; Wyrzucać niemodne - niespodziewane szczęście w przedsięwzięciach; Zgubić - zwiastun kłopotów i niepowodzeń w interesach; Nowe - powodzenie i pomyślność w interesach lub spełnienie własnych zamierzeń; Źle uszyte - niepowodzenia w miłości lub błędne decyzje odnośnie interesów; Podziwiać - zazdrość z powodu powodzenia przyjaciół; Ślubne - zawrzesz nowe przyjaźnie lub miłe rozrywki i przyjemności; Poplamione i brudne - nie zawiązuj znajomości z osobami prowadzącymi rozwiązły tryb życia; Ty w białym ubraniu - zwiastun niepomyślnych zmian w życiu lub smutek i rozterki; Inny na biało ubrany - zapowiedź groźnej choroby lub śmierć w rodzinie; Ty w czerni - waśnie i awantury w gronie przyjaciół lub niepowodzenia w przedsięwzięciach lub śmierć w rodzinie; Dla kobiety - smutek i rozczarowanie; Żółte - miłe rozrywki i przyjemności lub poprawę warunków życia; Niebieskie - osiągniesz poważne wpływy lub weź sobie wolne i wyjedź na urlop, nie pożałujesz; Fioletowe - szczęście i radość w małżeństwie lub szacunek u przyjaciół lub czasy świetności i bogactwa; Zielone - powodzenie i pomyślność w interesach; Czerwone - otrzymasz pomyślne wiadomości od dalekich krewnych; Różnokolorowe - poważne zmiany w życiu; Za mały - zbytnia skromność. Patrz też --> Kaftan, Marynarka, Odzież, Ubiór.

Ucho - Wielkie szczęście, wierni przyjaciele; Myć - dobra nowina; Zatykać - kłopoty domowe.

Ucieczka (uciekać) - Unikniesz niebezpieczeństwa lub otrzymasz przykre wiadomości od przyjaciół lub będziesz skompromitowany; Przed zwierzętami - nieudane małżeństwo; Inni uciekający - zwycięstwo nad rywalami w drodze do sukcesu; Z więzienia - rychły awans dzięki twojej pilności; Przed żywiołem - drobne kłopoty i niepowodzenia, które przezwyciężysz dzięki przyjaciołom. Patrz też --> Zbieg.

Uczeń - Kłopoty i gniewy lub dążenie do większej wiedzy.

Uczesanie - Piękne - Usunięcie przeszkód; Kogoś - nieprzyjaciele i wrogowie dążą do Twojej zguby; Konia - otrzymasz zaproszenie na wesele; Psa lub inne zwierzę - unikniesz kłopotów i pomówień.

Uczony - Być - Dobre interesy; Rozmawiać - nowe znajomości z wytwornymi i interesującymi ludźmi; Dla młodej dziewczyny - ogólne powodzenie.

Uczta - Brać udział - rozczarowania i zmartwienia; Na niej bałagan - awantury i konflikty w towarzystwie lub groźna choroba w rodzinie; Spóźnić się na nią - podjęcie nowych obowiązków, które okażą się dla Ciebie intrygujące; Widzieć ucztujących - przestroga przed drobnymi powodzeniami, którymi się nie przejmuj; Wydać - Bądź umiarkowanym; Obfita - troski i zmartwienia.

Uczyć - Kogoś - Otaczają Cię ludzie o ciasnym umyśle.

Udo - Gładkie lub białe - Niezwykłe szczęście i powodzenie w interesach; Zranione - choroba i zdradliwi przyjaciele; Dla młodej kobiety - ostrzeżenie przed nierozważnym postępowaniem; Chude - bieda i kłopoty; Silne - szczęście w dzieciach.

Udawać - Coś - Ostrzeżenie aby prowadzić uczciwe życie.

Uderzenie - Obraza; Ty uderzysz - sam sobie wymierzysz sprawiedliwość.

Ugryzienie - Przez człowieka - smutek i zmartwienie; Przez zwierzę - nierozmyślnie wyrządzisz przyjacielowi krzywdę, którą będziesz musiał naprawić lub szkoda; Przez węża - otoczony jesteś przez zazdrosnych i zawistnych ludzi; W rękę lub nogę - zapowiedź dokuczliwej choroby kogoś z rodziny; Inni pogryzieni - wielkie straty i niepowodzenia w interesach.

Ujadanie psa - Złodzieje i pożar.

Ujawnić się - Odkrycie tajemnicy, postępują z Tobą otwarcie i  szczerze; Zbrodnię - przestępstwo.

Ujechać i wrócić się - Spóźnienie w podróży, ważne wieści wymagające Twojej obecności.

Ujeżdżać konie - Wielkie dochody.

Ujeżdżalnia - Fałszywi przyjaciele spowodują irytujące sytuacje.

Ujmować z czegoś - Pokrzywdzenie, łakomstwo, chciwość, oszczędne życie.

Ujrzeć coś nowego - Radość, postęp w nauce.

Ujście rzeki - Duże dochody.

Układać - Masz zamiłowanie do porządku.

Ukłon - Kłopoty; Składać komuś - niespodziewane zyski; Przyjmować - nowe znajomości lub rychłe małżeństwo.

Ukochana - Jeśli śnisz o swoim partnerze, który wygląda na szczęśliwego - możesz być pewny, że oszukuje Cię i zdradza lub zapowiedź niezbyt udanego małżeństwa; Chora - smutek i zmartwienie w rodzinie; Martwa - długi okres niepowodzeń w przedsięwzięciach.

Ukraść - Nieprzyjemne się zawikłanie.

Ukrywać się - Powikłania losu; Przedmioty - złe zamiary lub rychłe kłopoty i zmartwienia; Twarz - przestrzega przed pohańbieniem; Inni ukrywają twarz - zapowiedź zwycięstwa na nieprzyjaciółmi lub pomyślna realizacje ważnych spraw; Dla kobiety ukrywanie przedmiotów - jest ostrzeżeniem przed plotkami, które mogą spowodować utratę jej dobrego imienia.

Ukrzyżować - Bardzo poważne niepowodzenia i niepomyślność we wszystkich dziedzinach.

Ul - Osiągniesz bogactwo albo powodzenie w interesach; Dla rolnika - zapowiedź obfitych zbiorów;  Przewrócić - wdasz się w niepotrzebną sprawę sądową. 

Ulewa - Nieprzyjemności lub odczujesz potrzebę refleksji nad swoim życiem. W środku - radość i zadowolenie z realizacji własnych zamierzeń lub spełnienie marzeń dotyczących przyjemności i zabawy.

Ulica - Dobre interesy; Spacerować - pech i poważne utrapienia; Iść w tłumie - nadzwyczaj pomyślne interesy; Szeroka - rychłe powiększenie majątku; Wąska - drobne kłopoty w interesach lub trudności w realizacji ważnych spraw; Z drzewami - nawiążesz miłe znajomości; Ukwiecona - spotka Cię coś przyjemnego; Oświetlona - wielka radość lub krótkotrwałe przyjemności; Krzyczeć na - zapowiedź otrzymania korzystnych i miłych wiadomości; W ciemnościach - czeka Cię niepewne jutro.

Uliczna piosenka - Niepewne znajomości, które przyczynią się do Twojego upadku lub utrata poważania wśród przyjaciół; Śpiewać - poważne kłopoty i trudności w interesach.

Ulicznica - Niemoralne przyjemności; Dla młodej dziewczyny - znajomość z mężczyzną, która stanie się przyczyną plotek i pomówień. Patrz też --> Ladacznica, Metresa, Nierządnica, Prostytutka.

Ułan - Osiągniesz zamierzony cel lub wysoki awans lub niespodziewane powiększenie majątku.

Ułaskawienie - Szczęście i radość.

Ułomność - Być - symbolizuje dobre zdrowie lub wysoki zysk; Inni - kłopoty i niepowodzenia; Rozmawiać - szczęśliwe i długie życie. Patrz też --> Kaleka.

Umarły -> patrz też Trup; W trumnie - Czeka Cię radość i szczęście w domu; Całować - Czeka Cię długie życie; Jeść z nimi - dojdziesz do wysokich godności i zaszczytów; Zmartwychwstałych - kłótnie o spadek lub awantury i konflikty rodzinne; Powtórnie umierających - śmierć ukochanej osoby; Od nich podarunek - wynikną szkody. Patrz też --> Trup, Zmarli, Zwłoki.

Umierać - Wiele próżnych obietnic lub grozi Ci niebezpieczeństwo od osób, które kiedyś Ci pomogły; Widzieć innych - radość lub niepowodzenia przyjaciół; Zwierzęta - unikniesz znajomości z fałszywymi ludźmi; Być zagrożonym - należy spodziewać się choroby, a nawet śmierci w rodzinie; Zmartwychwstać - prowadzisz regularne życie; Chcieć umrzeć - dobre zdrowie.

Umywalnia - Przebywać w niej - rychłe odwiedziny miłych ludzi; Zbić umywalkę - drobne nieprzyjemności ze strony dalekich krewnych.

Unieszczęśliwiać kogoś - Nieszczęście i zgryzoty.

Unieważnić coś - Ostry przełożony, surowa kontrola.

Uniform - Nosić - zaszczyty i wyróżnienia; Chwalić się nim - zarozumiałość może przyczynić się do Twojego upadku. Patrz też --> Liberia, Mundur.

Uniwersytet - Obstawaj przy tym co uważasz za słuszne. Uczęszczać - korzystne przedsięwzięcia, które wkrótce zrealizujesz lub pozyskasz nowe przyjaźnie;

Upadek - Z wysoka - zapowiedź poważnych strat finansowych lub rychłe zwolnienie z obecnej pracy; Na prostej drodze - zapowiedź zdobycia poważnych stanowisk i bogactwa lub trudna walka z rywalami; Doznać obrażeń - utrata przyjaciół lub wielu kłopotliwych spraw; Upaść i podnieść się - Niespodziewane zaszczyty; Nie wstać - niesłowność; W otchłań - śmierć w rodzinie; Dla zakochanych - ostrzeżenie przed kłótniami i waśniami lub możliwe rozstanie.

Upał - Musisz zmienić swój stosunek do członków rodziny; Bardzo dokuczliwy - musisz wykazać większą staranność w pracy; 

Upiór - Twoje zamierzenia nie zostaną osiągnięte, pomimo sprzyjających warunków; Wystraszyć się - fałszywi znajomi dążą do Twej zguby; Biały - Radość i zaszczyty; Czarny - przykrość i cierpienie. Patrz też --> Wampir.

Upominać - Twoje dobre zamiary zostaną zrozumiane.

Upominek - Otrzymać - Przepowiednia rychłych przyjemności i rozrywek w miłym towarzystwie; Dla młodego mężczyzny - wierna i sympatyczna żona; Dla młodej dziewczyny - zamożny i przystojny małżonek; Dawać - rychłe odwiedziny przyjaciół; Prosić o - nędza i ubóstwo.

Upór - U dziecka - Zmartwienie; U dorosłych - Silną wolą dojdziesz do celu.

Uprawiać - Rolę - Innym przysporzysz zysku.

Uprząż - Uważaj, bo ktoś sprawuje nad Tobą kontrolę lub ciężka, fizyczna praca lub powodzenie dzięki przyjacielskiej współpracy lub kłótnie i spory rodzinne; Chomąto - przykre zajścia lub wysokie stanowiska; Wkładać na konia - zdominujesz jakąś osobę lub zdobędziesz wielkie bogactwo; Dla młodych ludzi - symbolizuje rychłe wesele. Patrz też --> Uzda, Wędzidło.

Urlop - Otrzymać - Twoje zamiary się udadzą; Niespodziewany - rzetelnie wywiążesz się z zobowiązań; Przebywać - zwiększone zarobki w pracy. Patrz też --> Wypoczywać.

Urna - Niebezpieczeństwo lub niespodziewane sukcesy w interesach; Rozbita - utrata dobrego imienia; Rozbijać - kłopoty rodzinne; Otoczona kwiatami - spadek.

Uroczystość - Wesoły umysł i zadowolenie; Przebywać - rychłe, dalekie podróże; Czuć się samotnie - nadchodzi czas wielu przyjemności i zabaw w gronie przyjaciół i znajomych.

Uroda - Być - poważne zaszczyty i wysokie stanowiska; Inni - drobne nieporozumienia z przyjaciółmi. Patrz też --> Wdzięk.

Urodzić - Dla mężatki - Wielka radość i szczęście domowe; Dla kobiety samotnej - utrata czci z powodu zadawania się z nieprzyzwoitymi ludźmi.

Urodziny - Zapowiedź ubóstwa lub fałszywi znajomi; Dla ludzi młodych - kłótnie i spory z ukochaną osobą, które mogą doprowadzić do rozstania; Dla ludzi starszych - długi okres samotności lub wiele zmartwień; Obchodzić - dożyjesz późnego wieku.

Urwisko - Troski i zmartwienia; Porosłe trawą lub mchem - spokojne i szczęśliwe życie; Lesiste - przeszkody lub kłopoty w pracy zawodowej; Spaść z niego - zagraża Ci niebezpieczeństwo.

Uryna - Zmartwienie; Pić - wyzdrowienie, pomyślność w interesach. Patrz też --> Mocz.

Urynał - Uważaj na awantury i kłótnie bo mogą się stać przyczyną zmartwień i irytacji. Patrz też --> Nocnik

Urząd - Otrzymać - Dobre stanowisko; Piastować - szczęśliwa realizacja wszystkich planów i zamierzeń lub niebezpieczna śmiałość; Być pozbawionym - oznaka strat finansowych; Miejski - poważne nakłady finansowe wkrótce będą przynosić zyski; Sprawa do załatwienia - ogólnie zła przepowiednia. Patrz też --> Ratusz.

Urzędnik - Znajdziesz błąd w swojej ostatniej pracy lub poważne straty finansowe lub wiele niepowodzeń w interesach lub wystrzegaj się fałszywych osób. Patrz też --> Minister.

Uspokajać - Pragnienie - Częste radości, dbać o cudze dobro.

Usta - Wielkie znaczenie, oznaki czci, poważania; Ładne lub uśmiechnięte - oznaka spokojnego i szczęśliwego życia; Dla zakochanych - wierna i trwała miłość; Czerwone i pełne - wróżą radość; Krwawiące - zwiastują chorobę; Otwarte - niebezpieczeństwo zagrażające tobie i Twoim przyjaciołom lub znajomym; Grube lub brzydkie - niemiłe odwiedziny lub awantury rodzinne lub niebezpieczne decyzje w interesach; Opuchnięte - ubóstwo i nędza; Wąskie - musisz być spokojny i opanowany podczas realizacji ważnych spraw; Sine - zapowiedź choroby; Zaciśnięte - ostrzeżenie przed gadatliwością; Zakneblowane - podejmiesz złą decyzję; Dziecięce - masz oddanych przyjaciół. Patrz też --> Wargi.

Ustęp - Korzystać - przykre doświadczenia, które pokonasz przy pomocy najbliższych przyjaciół.

Usunięcie płodu Patrz --> Aborcja.

Uszy - Długie - Obmowa lub plotki i pomówienia; Zatkane - straty i niepowodzenia; Zatykać je sobie - poważne plotki, które trudno Ci będzie zdementować; Być ciągniętym - zależność, w którą rychło popadniesz; Ośle - popełnisz głupstwa lub nie wtrącaj się w cudze sprawy; Myć - jesteś lubiany lub poważany i szanowany w towarzystwie; Chorować - zostaniesz skrzywdzony lub nieszczęście zagraża Twoim interesom; Poranione - przestroga przed fałszywymi przyjaciółmi; Piękne - szczęście w przyjaźni lub uzyskanie pomocy w trudnych chwilach z najmniej spodziewanej strony; Stracić je - waśnie i kłótnie domowe.

Uścisk - Szczęście rodzinne; Jeśli namiętny - Twoje uczucia zaczynają wymykać Ci się z pod kontroli.

Utarczka - Słowna - Rychłe poważne kłopoty lub uważniej podejmuj decyzje.

Utonięcie - Ominie Cię wielkie szczęście; Siebie widzieć - zapowiedź poważnych strat i kłopotów finansowych; Zostać uratowanym - pomoc przyjaciół pozwoli Ci uniknąć poważnego nieszczęścia; Utopionego widzieć - zysk ale padniesz ofiarą skandalu lub utrata serdecznego przyjaciela z powodu własnej  nieroztropności; Ratować - zapowiedź wielkich zaszczytów i uznania. Patrz też --> Zatonąć.

Utracić - Coś - Daremne wysiłki w celu uzyskania wysokiego awansu; Krew - poważne straty we wszystkich zamiarach.

Utrapienie - Rychła zapowiedź klęski w interesach; U innych - dokuczliwa choroba lub rychłe nieszczęścia.

Uwielbiać - Kogoś - Będziesz czynić coś bez zastrzeżeń; Być uwielbianym - grozi Ci zarozumiałość.

Uwięzienie - Być - Ktoś Cię oczerni lub będziesz się cieszył swobodą i wolnością.

Uwieść - Dla kobiety - możesz zbyt łatwo ulegać mężczyznom; Dla mężczyzny - ostrzeżenie przed niebezpiecznymi ludźmi lub fałszywe oskarżenia; Nieudana próba dla mężczyzny - kobiety potrzebują Cię jedynie dla zaspokojenia finansowych zachcianek.

Uwodzić - Jak by nie było planujesz zdradę; Być uwodzonym - ktoś planuje zdradę.

Uwolnić - Być - Czekają Cię same przyjemności i powodzenia we wszystkich sprawach; Kogoś - poważne kłopoty i straty finansowe.

Uzda - Przeszkody; Zakładać - Zaproszenie do podróży; Trzymać - przestroga przed angażowaniem się w niepewne przedsięwzięcia lub zmartwienia i kłopoty; Stara lub zniszczona - trudności i drobne kłopoty podczas realizacji ważnych spraw; Z zasłonami na oczy - ostrzega przed intrygami kobiet, które mogą doprowadzić do upadku finansowego. Patrz też --> Uprząż, Wędzidło.

Uzurpator - Być - Zapowiedź poważnych kłopotów majątkowych; Inni - zwyciężysz nad konkurentami; Dla młodej dziewczyny - zwycięstwo w ostrej i trudnej rywalizacji o względy mężczyzn.

Uździenica - Zapowiedź niespodziewanej dalekiej podróży. Patrz też --> Uzda.

Użyźniać - Zapowiedź rychłego niespodziewanego zwiększenia dochodów lub oznaka szczęścia i wierności w miłości.

  

                         W

Wabić kogoś do siebie - podstęp, zdrada, podejrzane miłostki
Wachlarz - miłość bez wzajemności
Waga - wygrać proces
- decymalna - osiągniesz duży zysk w interesie
Wagon - podróż za interesami
- towarowy - napotkasz przeszkody
- widzieć przewracający się - strata pieniędzy
Wahadło u zegara - niespodziewany zarobek
Walca
- tańczyć - przypadkowy przyjaciel
- widzieć tańczących - miłość bez wzajemności
- grać - dużo zadowolenia
- słyszeć - korzystaj z młodości
Walec – przykrości
- widzieć - unikają cię, przezwyciężysz przeszkody

Waliza - napełniona - zaleca się oszczędność - próżna - pieniądze

Walka - widzieć ją lub brać udział w niej - uważaj na swe stanowisko, bo możesz je utracić - paść w walce - nieudane interesy - zwyciężyć w niej - śmiałe przedsięwzięcie

Wampir - wpadniesz w ręce oszustów

Wanna - dobrobyt - kąpać się - czeka cię kuracja

Wapno - złośliwość twoja wepchnie cię w nieszczęście Warcaby- grać w nie - kłótnia z przyjacielem - wygrywać - powodzenie - przegrywać - przeciwności i strapienia

Wargi - znajdziesz czcicieli - czerwone - dobrobyt - krwawiące - zostaniesz wprowadzony w błąd

Warkocz - nie skłaniaj się zbyt szybko ku nowością - długi - ośmieszysz się w towarzystwie - splątać - lekkomyślność ci szkodzi - obciąć - zerwanie dobrych znajomości

Wariat - być nim - długie życie - widzieć go – spekulacje

Wąsy - próżna i przemijająca miłość - szpakowate - próżna radość

Wata - dobrze się ukryjesz

Wątroba – choroba

 Wazelina - pocieszenie

Wazę rozbić - strata przyjaciół

 Wazon – wielki - dostatki i honory - stłuczony - niesława - z kwiatami – przemijające szczęście

ż - przeciwności wszelkiego rodzaju - z wieloma głowami - uwiedzenie - stać się wężem – pogarda i lekceważenie - złapać- pokusa - nie móc przed nim uciec - złe widoki na przyszłość - być ukąszonym - zburzenie spokoju domowego - widzieć go wyprężającego się - szczęśliwie uciekniesz niebezpieczeństwa - zabić go - triumf nad wrogami

 Wąż gumowy - jesteś skłonny do lekkomyślnego życia

Ważyć się - odkryjesz oszustwo

 Wdowa (wdowiec) - czekają cię niespodziewane radości - poślubić – spadek

 Wędka - roztrwaniasz siły - łowić nią ryby - wygrana na loterii

Wędrowiec - czeka cię podróż

Wędrówka - troski zakończą się radością - po pustynnych miejscach - choroba

Węgle - żarzące się - namiętna miłość - widzieć je - bogactwo i szczęście

Węgorza - jeść - nie dawaj posłuchu oszczercom - złapać - zazdroszczą ci - gdy się wyślizgnie z rąk - wymknie ci się zyskowny interes - widzieć go w wodzie - osiągnąć coś chytrością - zwijający się - nieprzyjemne nowiny - krajać go - śmierć nieprzyjaciela

Wejście - działasz bez rozwagi

Weksel - kłopoty pieniężne - płacić - dobry interes - wystawiać - lekkomyślność

Welon - zażywać szacunku - ktoś w welonie - wystrzegaj się łatwowierności - zakrywasz się - chcesz ukryć swe zamiary - ślubny - spełnione nadzieje

Wełna - dobrobyt - kupować - nowe przedsiębiorstwo - czesać - trudna praca

 Wełniane suknie - czynić dobrodziejstwa

 Wesele - być na nim - upadek interesów - tańczyć na nim - wystrzegaj się kobiet - własne - założysz domowe ognisko - pochód weselny - pozyskasz miłość nie wiedząc o tym - goście weselni - rozkosze rodzinne

 Wesołym - być- życie umiarkowane - widzieć wesołych - smutek, zły bieg interesów

Wesz - mieć - wiele pieniędzy - zabić - ominie cię niebezpieczeństwo - u kogoś - rozwój interesów - u siebie - wielkie bogactwo

Węzeł - zawiązywać pozyskasz dobrych przyjaciół - rozwiązywać go - unikniesz niebezpieczeństwa

Wiać - troski

Wiadomości - nowiny

Wiadro -widzieć - pocieszenie - próżne - krótkotrwała zamożność - pełne - ubóstwo - czerpać nim - nagroda pracowitości

Wiatr - obiecanki niespełnione

 Wiatrak – zaszkodzisz sobie przez omyłkę - nieruchomy - lenistwo

Wiązać - proces

Widelec - zupełny upadek - jeść nim - grożą ci nieprzyjemności

Widły - niemiła praca

Widok - piękny - szczęście - brzydki i smutny - niepewna przyszłość

Widownia - przykry wypadek

Widzieć - szczęście i radość

Wiec - ważne sprawy lub uchwały

Wiejska posiadłość - pozyskasz prawdziwych przyjaciół Wieczerza - szanuj swe zdrowie

Wieko - choroba

Wielbłąd - czekają cię trudy - głaskać go - zostaniesz wyzyskany - obładowany - otrzymasz spadek z daleka - siedzieć na nim lub jechać - uciążliwa podróż - bić go - obrazić wiernego przyjaciela

Wielkanoc - obchodzić - radosne nowiny - jajko święcone otrzymać - oświadczyny

Wieloryb - wielkie zdarzenie

Wieniec - kwiatów - baczność przed pochlebcami - złoty - piękna droga życia - nosić - objawy czci i poważania - mirtowy - wesele - wić - będziesz swatem - nosić mirtowe wieńce - radość i szczęście - dębowy - godności i wysokie urzędy, zwycięstwo - wawrzynowy - zaszczyty - nosić na głowie - upaść w śmieszności - grobowy - spadek

Wieprzowina - umiarkowany zarobek - jeść nią - nie wywyższaj się

Wierność - będziesz szczęśliwy

Wierzba - dobre dochody - płacząca - smutne dni

Wierzyciel - podróż

Wieś - życie ciche - wsie bogate - szczęście - biedne – ciemna przyszłość - paląca się - dobrobyt - właścicielem być wsi - dostatki - wiejski kaznodzieja - dobre rady - wiejska szynkownia - wesoła młodość szczęśliwa starość

Wieśniaczka - stara - mieć do czynienia z kłótliwymi ludźmi - młoda - dobra żona

Wieśniak - nieświadomość

Wieszać się - nieświadomość

Wiewiórka - nieoczekiwana radość - jedząca - dla ludzi wolnych - dobre ożenienie - dla małżonków - troski przez dzieci - schwytać - grozi ci niebezpieczeństwo - być ugryzionym - zmartwienie

Więzienie - być w nim - czeka cię przyjemna niespodzianka - widzieć je - zapewnione stanowisko - kogoś siedzącego w nim widzieć - zdawać egzamin

Więziony - nie troszcz się o przyszłość

 Wieża - zapuścisz się w spekulacje - wchodzić na nią - wielkie powodzenie - spadać - nie słuchaj nikogo - waląca się - rychłe nieszczęście - zegar na wieży - radzić się będą ciebie - strażnik wieżowy - ufaj tylko we własne siły

 Wilgoć - choroba

Wilki - wyjące - chcą cię ubiegnąć - ścigające cię - niebezpieczni sąsiedzi

Willa - tajemna miłość

Winna latorośl - szczęście

Winobranie - podniosły nastrój

 Wino wg Babilończyków - pić - dobre zdrowie oraz długie i szczęśliwe życie - pić wino w towarzystwie - zapowiedź własnego wesela lub licznej rodziny - zbić butelkę z winem - zwiastun nieszczęścia - kwaśne lub zepsute - kłopoty lub zmartwienia wg Chaldejczyków - wino czerwone - dobry humor - wino białe - zadowolenie - rozlać wino - zmarnowane szczęście

Winogrona jeść - lekka febra - zrywać - nieprzewidziane rozstanie - sadzić - ustalisz swoje szczęście - białe - radość - czerwone - zmartwienie - widzieć - osiągniesz cel - otrzymać - nowa znajomość

Wiolonczela - potrzeba ci pomocy

Wióry - otrzymasz zaproszenie na ucztę - zbierać - udaremnisz zbrodnię

 Wiosła - podróż

Wiosłować - ciężka i korzystna praca

 Wir rzeki - niebezpieczeństwo

Wisielec - brak pieniędzy

 Wiśnie - jeść - kłótnia - zrywać - radość - kwitnąca - zabawa - placki z wiśni - nieporozumienie - drzewo kwitnące - szczęście Wizja - nie daj się zbałamucić

Wizyta - niepotrzebne troski - lekarska - nieprzyjemne odwiedziny

Władza - złe towarzystwo

Włóczęga - niespokojne życie

Włócznia – nienawiść

 Włókna - niepewne jutro

Włosy - obcinać - zmartwienie - na rękach - niepowodzenie - długie - władza i znaczenie - myć je - niepokój - wiązać - troski - czerwone - fałsz - czarne - szczęście - blond - radość - białe - uciecha - wyczesywać je - strata w interesach - warkocze - ośmieszenie - loki - zarobek dla rzemieślników - wypadające - zgryzoty - palić je - zdrada, nieszczęśliwe życie - ostrzyc - śmierć w rodzinie - rozczochrane - nieporozumienie w rodzinie - farbować – obłuda

 Woda - zmartwienie i smutek - jechać na wodzie - umiarkowane życie - wpaść do niej - cierpienie - zimna - szczęście - czysta - radość - gotująca się - kłótnie i nieprzyjaźń - szum wody - wielkie szczęście - czerpać ją - nowiny - wytryskająca - niespodziewana radość - nosić ją - pomoc w niebezpieczeństwie - pić ją - pomoc w niebezpieczeństwie - mętna - straty - utonąć w niej - wielkie zmartwienie - gorąca - choroba - zielona - nie spodziewaj się wiele - święcona - dobre towarzystwo - rozlać - pomyłka

Wódkę pić - nieumiarkowanie zaszkodzi ci

Wodne - koło - troski, skromna zasługa - ptactwo - smutek Wodospad - zawiedzone nadzieje

 Wojna - prowadzić ją - broń się przed wrogami - iść na wojnę - zatarg z wyższą władzą

Wojsko - dobre dochody

Wójt - nieprzyjaciele

Wolność - odmienne zdanie w ważnych sprawach

Wolnym być - nie daj się obałamucić

Wołać - kogoś - nowiny - wołają ciebie - wyrzuty sumienia

 Wół - zabijać go - dochody - widzieć go - szczęście w handlu - pędzić go - zmartwienie - tłusty - rychłe szczęście - chudy - drożyzna

Wołowina - dobre stosunki

Worek - ciężki nosić - ciężkie czasy - dziurawy - strata - dużo na wozie - dobry handel - napełniony owocami - dobra domowa gospodarka - noszący wór - wielkie wydatki - puste - troski - pełne - nadmiar we wszystkim - za zbożem - dużo zazdrosnych - z kamieniami - wygrana

Wosk - zaziębienie - topić go - strata - żółty - oszukujesz siebie - biały - zdrowie - gnieść - dobra żona (mąż)

Woskować - będziesz podobać się ludziom

Woskowe - figury - nudne towarzystwo - świecowe - uroczystość rodzinna

Wóz - jechać na nim - dobrobyt - połamany - zerwana przyjaźń - przewrócony - straty - bez koni - brak sił do przeprowadzenia zamiarów - spaść z niego - nieprzyjemne zdarzenie - ciągnąc go - po trudach cel osiągniesz

Wózek - dziecinny - szczęśliwe małżeństwo - dla chorych - przedwczesna starość

Wróble - kłótnia i gniewy - strzelać do nich - pożyteczna praca - łapać - niespodziewane spotkanie - ćwierkające - plotki Wrony - śmierć - łapać je - niezgoda - na drzewach widzieć - zebranie rodzinne - kraczące - złe wiadomości

 Wrota - otwarte - gościnne spotkanie - zamknięte - smutek Wrotki - stare przesądy

Wróżyć - doznasz niewdzięczności

Wróżka - szczęśliwe życie

Wrzeciono - miła przyszłość

 Wrzód - wielkie kłopoty - jeżeli goi się - powodzenie po wielu zawodach

Wścieklizna - nieszczęście

Wsiadać - niebezpieczeństwo Wspinać się - na drzewo - wielkie nowiny - na górę - pokonanie przeciwności

Wspomagać - szczęście zaszczyt

 Wstążki - wierna przyjaźń, nadzieje, zabawa - mierzyć ją - wpadniesz w długi - kolorowe - zabawa - wiązać - przyjaźń - zeszywać - zaręczyny

Wstręt odczuwać – troski

 Wstyd odczuwać - otrzymasz pochwałę

Wybierać coś - małe przykrości

 Wybrzeże - tęsknota twoja się spełni

Wycie słyszeć – pożar

 Wycieczka - wygrasz proces - w góry - spadek

Wydra - szczęście w domu

Wydziedziczyć - wielka strata

Wygnanie - zmiana stosunków

Wygrana - niemiła przygoda

Wykoleić się - nieprzyjemności

Wykopać - ciekawe listy

 Wykręcać coś - złe interesy

 Wyładować- ktoś potrzebuje twojej pomocy

Wymiona - błogosławieństwo

Wymioty – strata

 Wypłata - przyjmiesz trudne zobowiązania

Wypoczynek - beztroska starość

Wypożyczalnia - wykorzystaj lepiej czas

Wyprowadzać się - kradzież

Wyprysk - troski

Wyprzęgać - białe konie - miłostki - kare - niemiła przygoda - inne - odkryjesz oszustwo

Wyrocznia - złe nowiny

 Wyrok - dostać - poniesiesz szkodę - wyrok wydawać - nie skrzywdź kogoś przypadkiem

 Wyrzuty sumienia - bogactwo

Wyścigi - cel zostanie osiągnięty - brać udział w nich - nie zaniedbuj pracy

Wyśmiewać - nieprzyjaźń

Wyspa - powrót z obczyzny - zielona - bliskie szczęście - samotna - opuszczą cię przyjaciele - znajdować się na niej - znajdziesz szczęście

Wystrzał - przerażenie

Wysyłać - wykorzystują cię

Wyszywać - znajdziesz dobre przyjęcie

Wyznanie – wzruszenie

 Wyzwanie - pogodzisz się z przeciwnikiem

Wzdychać - kocha cię ktoś nieznany

Wzgarda - dojdziesz do celu

 

                                     Z

 

Zabawa - Pomyślnie załatwisz interesy lub przyjemne czasy; Urządzać - niespodziewane szerokie kontakty towarzyskie lub ciekawe znajomości; Dla ludzi wolnych - oznaka rychłego ożenku; Być - szczęśliwe czasy; Opuszczać - radość i szczęście w małżeństwie. Patrz też --> Maskarada, Taniec, Walc.

Zabawki - Kłopoty w małżeństwie lub wiele radości i powodzenie w rodzinie; Bawić się - zawarcie nowych, korzystnych znajomości; Połamane - symbolizują chorobę lub śmierć; Dziecko ma - szczęśliwe i udane małżeństwo; Otrzymać - otrzymasz wysokie stanowisko; Podarować komuś - ignorancja Twoich znajomych. Patrz też --> Kalejdoskop.

Zabijać - Zwierzę - zmiana uczuć ukochanej osoby; Dla kobiety zamężnej - możesz uwikłać się w niebezpieczne sprawy przez przyjaciela Twojego męża. Patrz też --> Morderstwo, Zabójstwo, Zamordować.

Zabłądzić - Z trudem dojdziesz do celu; Czuć się - drobne nieporozumienia z przyjaciółmi; W mieście - pewne kłopoty i trudności z urzędem podatkowym; W lesie - poważne nieporozumienia z pracodawcą. Patrz też --> Błądzić.

Zabójca - Uwolnisz się od nieprzyjemnych okoliczności, jakieś wynagrodzenie strat. Być nazwanym - rychły awans w pracy. Patrz też --> Morderca.

Zabójstwo - Popełnić - Wiele nieporozumień i awantur rodzinnych lub poważne straty finansowe; Dla zakochanych - waśnie i spory prowadzące do rozstania; Bezbronnego - smutek i niepowodzenie; Być świadkiem - długie i szczęśliwe życie; Dla kobiety - uważaj na poniżający skandal towarzyski. Patrz też --> Morderstwo, Zabójstwo, Zabijać.

Zabronić - Czegoś, Komuś - źle postępujesz wobec znajomych; Mieć - krótkotrwała radość.

Zachorować - nieszczęśliwa miłość. Patrz też --> Choroba.

Zabudowania - Dobrze utrzymane - Długi okres dostatku i dobrobytu; Opuszczone - niepowodzenia we wszystkich przedsięwzięciach; Z inwentarzem - szczęśliwe i radosne małżeństwo. Patrz też --> Budynek, Dom, Kamienica, Willa.

Zachariasz (anioł) - Spokojna i szczęśliwa starość lub powodzenie w interesach; Rozmawiać - nierozmyślnie wyrządzisz krzywdę najbliższemu przyjacielowi.

Zachowanie Patrz --> Maniera.

Zachwiać - Na nogach - Ulegniesz pustym pochlebstwom; Inni - Twoja najbliższa rodzina potrzebuje pomocy; Domy - przyjaciel nie dotrzyma danego słowa.  

Zachód (słońca) - Szczęśliwa starość.

Zaczarować - Nie znasz samego siebie; Kogoś - Uważaj na oszustów lub złodziei; Być - brak rozwagi w realizacji planów. Patrz też --> Czary, Oczarowanie. 

Zaćmienie - Księżyca - Niewierność; Słońca - przemijające cierpienie lub strata; Koniec zaćmienia - coś się skończy, a coś zacznie.

Zadrapanie - Masz kłótliwy i dokuczliwy charakter lub troski najbliższych; Być - podstępne działania wrogów.

Zadusić - Ty jesteś - Trudne przejścia; Kobietę - plotki i pomówienia; Współmałżonka - nieporozumienia i awantury domowe; Żmiję - przezwyciężysz drobne kłopoty i nieprzyjemności. Patrz też --> Dusić.

Zagadka - Wpadniesz w zastawione sidła lub niezadowolenie i niepewność; Rozwiązać ją - otrzymasz ważne wyjaśnienia; Inni - jakieś tajemnice w stosunku do Ciebie; Nie rozwiążesz - nie angażuj się w pewne przedsięwzięcia lub straty finansowe.

Zagłodzić - Siebie - smutek i zmartwienia; Kogoś - nierozmyślne postępowanie lub trudności i kłopoty. Patrz też --> Głód.

Zagon - Długa podróż.

Zagotować - Coś - Nastaną złe czasy. Patrz też --> Gotować.

Zagranica - Wyjechać - Niespodziewane zmiany w życiu; Przebywać - ciekawa wycieczka w wesołym gronie.

Zagroda - Powiększenie majątku; Budować - szczęście w miłości; Zawalona - fałszywe intencje ukochanej osoby; Wchodzić - szczęśliwe zakończenie rozpoczętych interesów; Płonąca - pokonasz wszelkie trudności i kłopoty. Patrz też --> Chata, Chałupa.

Zajazd - Piękny - Masz wysokie aspiracje zawodowe; Przebywać - spełnienie wszystkich planów i zamiarów; Prowadzić - szczęście i radość w pożyciu małżeńskim. Patrz też --> Bar, Gospoda, Karczma, Restauracja.

Zając - Wygrana na loterii; Skubiący trawę - zadowolenie i radość z udanych planów; Biegnie do Ciebie - odwiedziny dalekich krewnych; Dla ludzi wolnych - rychłe małżeństwo; Uciekający - utrata czegoś cennego; Ucieka przed psami - pokonasz wszelkie zamiary wrogów lub drobne spory i waśnie; Bawić się - oddani i szczerzy przyjaciele; Strzelać - szczęście lub ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem; Udane polowanie - uważaj na swoje interesy; Jeść - kłótnie z przyjaciółmi; Biały - oznacza spadek; Kilka - zawarcie nowych znajomości i przyjaźni; Martwy - tragiczna śmierć przyjaciela; Patrz też -> Królik.

Zakażenie - Coś lub ktoś Cię zdenerwuje.

Zakład - Wygrać - Niespodziewane powodzenie lub odzyskanie czegoś; Przegrać - popadniesz w zależność lub krzywdy przez złe znajomości; Na wyścigach konnych - uważaj na niebezpieczeństwa; O pieniądze - w otoczenie jest człowiek fałszywy; Przy stole hazardowym - uważaj na oszustów i wyłudzicieli; Pogrzebowy - wielka wygrana na loterii; Fryzjerski - wielkie powodzenie na zabawie; Lombard - niemiłe wydarzenia; Zdrowia - groźny wypadek lub dokuczliwa choroba w rodzinie. Patrz też --> Fabryka, Kantor, Lombard, Zastaw.

Zakłuć - Kogoś - Niemiłe doświadczenia.

Zakochany - Być - Rozczarowanie lub masz zbyt wygórowane pragnienia lub skandal towarzyski; Dla młodej dziewczyny - niemoralne związki; Dla mężatki - niezadowolenie i nieporozumienia domowe; Widzieć innych - jakaś tajemnicza radość lub szczęście i radość w domu lub ostrzeżenie przed zaangażowaniem się w niemoralne związki.

Zakonnica - Znajdziesz dobrych przyjaciół lub niewierność w trwającym związku; Rozmawiać - zmiana miejsca pracy; Słyszeć - nie znajdziesz spokoju; Śpiewająca - brak harmonii w rodzinie; Być - niewierność lub wczesne wdowieństwo lub separacja z ukochaną; Dla zmartwionych - pomoc i pocieszenie; Dla zakochanych - wiele szczęścia w miłości; Martwa - niepowodzenia i problemy w interesach.

Zakonnik - Nieudane plany i interesy lub nieszczęścia i tragedie w rodzinie. Patrz też --> Mnich.

Zakopać - Wkrótce otrzymasz zaproszenie na wesele przyjaciela lub wiele kłopotów i zmartwień; W deszcz - dokuczliwa choroba w rodzinie.

Zakrystia - Powodzenie; Być - smutek i osamotnienie; Rozglądać się - pomyślność i powodzenie w interesach.

Zakupy - Bądź ostrożny; Prowadzić - ostrożniej postępuj; Nieudane - kłopoty i awantury rodzinne; Udane - niespodziewana poprawa finansów; W towarzystwie - fałszywi przyjaciele. Patrz też --> Kupno.

Zalew (zbiornik wodny) - Niebezpieczeństwo lub ludzie chcą wykorzystać Twoją dobroć. Patrz też --> Jezioro.

Zaliczka - Powodzenie materialne; Otrzymać - pomyślnie zrealizujesz swoje plany; Dawać - drobne kłopoty i niepowodzenia lub przyjacielska pomoc.

Zaloty - Dla kobiety - Niepomyślna realizacja planów lub wizyta niemiłej osoby; Dla mężczyzn - niespodziewana poprawa finansów.

Załoga - W pogotowiu - Interesuj się swoimi sprawami; Przygotowująca opuszczenie czegoś - nagłe kłopoty lub poważne straty finansowe; Ratująca okręt - jakieś niebezpieczeństwa; Dla młodych ludzi - niebezpieczeństwo.

Zamarzać - Poważne nieporozumienia oraz kłopoty w interesach. 

Zamaskować (się) - Nieuczciwość wspólników. Patrz też --> Maska.

Zamek (budowla) - Otrzymasz pomoc w niebezpieczeństwie lub spełnienie wszelkich planów i zamierzeń; Przebywać - bogactwo i dostatek; Opuszczać - rozstanie  z ukochaną osobą lub drobne nieporozumienia rodzinne; Zamieszkiwać - szczęście, bogaty ożenek, spadek; Stary - nierozważne małżeństwo lub niemoralne znajomości; Obrosły mchem - wysokie zyski w interesach; W lesie - uwolnienie się od kłopotów i niepowodzeń; Ruiny - zdradzona miłość; Płonący - dobra wieść; Wejść - niespodziewana przygoda; Zamknięty - czekają Cię jakieś przeszkody lub trudności i kłopoty. Patrz też --> Forteca, Twierdza, Wieża.

Zamek (do drzwi) - Zmartwienia i troski; Dobry - uważaj na oszustów w otoczeniu; Zły - niepowodzenie w miłości; Oglądać - zdrada ze strony przyjaciół; Naprawiać - miła wiadomość od przyjaciół; Do szafy - zagrożenie ze strony przyjaciela.

Zamiatać - Fałszywi i natrętni przyjaciele; Glinianą podłogę - rychła poprawa stosunków towarzyskich; Mokrą - awantury rodzinne lub spory towarzyskie; Inni - uważaj na plotki i pomówienia.

Zamieniać - Towar - Oziębienie uczuć ukochanej; Z innymi - rychła zmiana planów; Dla młodej dziewczyny - niespodziewana zmiana partnera.

Zamieszanie - Brać udział - Niespodziewana wygrana lub poważne zyski finansowe.

Zamieszki - Zupełnie nieoczekiwana wizyta.

Zamordować - Nie unoś się gniewem; Być - poniesiesz ofiarę lub wielkie straty finansowe; Kogoś - poważne niebezpieczeństwo; Być świadkiem - niespodziewana zmiana mieszkania. Patrz też --> Morderstwo, Zabijać, Zabójstwo.

Zamurować  - Uczynisz coś dobrego; Otwór - plany i zamiary mają nieczyste podłoże; Inni - złe wiadomości; Być - poważna strata finansowa; Przygotowywać się - pokonasz wszelkie trudności.

Zamykać - Pusty budynek - Unikniesz poważnych kłopotów; Inwentarz - zwycięstwo nad wrogami lub ktoś chce Ci zaszkodzić; Inni - zapowiedź strat i niepowodzeń.

Zapachy - Wdychanie przyjemnych - poznasz piękną kobietę lub długi okres pomyślności; Przykre - nieporozumienia lub nieuczciwi wspólnicy. Dla młodej dziewczyny - przyjemności lub niespodziewany prezent.

Zapadać (się) - Ty Masz nieufność do wszystkich i do wszystkiego.

Zapalać - Rychły ożenek.

Zapałki - Skarby; Świecić - niespodzianki; Zapalać - miłe i nieoczekiwane wiadomości lub nowa przyjaźń; Dla młodych osób - rychły ożenek; Łamać - niemiłe niespodzianki; Zdmuchnięcie - nieoczekiwany koniec starej i dobrej przyjaźni; Duża ilość - bogactwo i dostatek.

Zapas - Mieć - Wielki majątek i dostatek.

Zapasy (sport) - Duże dochody lub awans w pracy; Brać - przezwyciężysz wszystkie trudności i przeszkody.

Zapaśnik - Zaplątasz się w miłą sprawę; Rozmawiać - niepewne przedsięwzięcia lub straty finansowe; 

Zapinać (coś) - Uroczystość rodzinna.

Zaplątać (się) - Mała nieprzyjemność.

Zapłacić - Oswobodzenie od trosk. Patrz też --> Zapłata.

Zapłakać - Dziecko - Otrzymasz przyjemne wiadomości; Samemu - nieszczęśliwa miłość; Rodzice - przykre nowiny; Inni - zaproszenie na wesele. Patrz też --> Lament, Łzy, Opłakiwać, Płakać

Zapłata - Zaległości - Wywiążesz się z wszystkich zobowiązań; Otrzymać - drobne nieporozumienia i straty; Otrzymać w złotych monetach - radość i szczęście w rodzinie. Patrz też --> Zapłacić.

Zapomoga - Otrzymać - Niespełnione nadzieje lub zainteresuj się kłopotami najbliższych; Dawać - wykorzystują Cię.

Zapora (drogowa) - Musisz zmienić kierunek swojego postępowania.

Zaproszenie - Otrzymać - Cierpisz przez dumę lub niemiłe i przykre wydarzenia lub irytacja i niepokój; Wysłać - udział w przyjęciu; Rozdawać - niemiłe wiadomości od dalekich krewnych; Na wesele - zbytnia duma; Dla młodej dziewczyny - niepewna przyszłość.

Zaprzęg - Kłopoty i troski.

Zaraza - Nadchodzą ciężkie czasy.

Zaręczyny - Rychłe spełnienie życzeń; Dla młodych ludzi - przykre rozstanie z ukochaną osobą lub niespełnienie małżeńskich zamiarów; Zerwanie - pochopne i nierozsądne postępowanie lub straty i szkody. Patrz też --> Oświadczyny.

Zarobek - Dobra przyszłość; Znaleźć - dobrze pilnuj swojej pracy zawodowej. Patrz też --> Dochód, Pensja.

Zarumienić (się) - Dla młodej kobiety - Nie rozprzestrzeniaj plotek bo obrócą się przeciw Tobie.

Zaryglować (się) - Dowiesz się o jakiejś tajemnicy; W domu - za duża wrażliwość i trwoga; W pokoju - niepowodzenia i kłopoty w pracy lub dokuczliwa choroba.

Zarzynać - Zaproszą Cię na ucztę rodzinną; Zwierzęta - nadchodzą niepomyślne czasy; Dzikie zwierzęta - otrzymasz zaproszenie na wesele lub przyjęcie.

Zasadzka - Powodzenie w interesach; Robić - miłe niespodzianki; Wpaść - trudności w realizacji ważnych spraw; Zostać w niej zaatakowanym - zagraża Ci poważne niebezpieczeństwo; Organizować - chcesz oszukać przyjaciół. Patrz też --> Pułapka.

Zasieki - zbyt górnolotne ambicje lub nie zrealizowane plany.

Zasiew - Zielony - Dobre interesy lub radość i szczęście w rodzinie; Wschodzący - niespodziewany wzrost rodziny; Pożółkły - straty i szkody w interesach; Zalany - groźna choroba lub śmierć w rodzinie.

Zaskarżać - Kogoś - Dobrze postępujesz w towarzystwie; Być - oczyścisz się z nieuzasadnionych podejrzeń. Patrz też --> Oskarżenie, Skarga.

Zaskoczenie - Zostać - odkryjesz straszną tajemnicę przyjaciela.

Zasłona - Zdradzenie tajemnicy. Patrz też --> Kotara.

Zastaw - Twoja lekkomyślność doprowadzi Cię do straty; Ty - lekkomyślność i nierozmyślne postępowanie lub kłopoty i zmartwienia; Przyjmować coś - zdobędziesz odpowiednie środki do wywiązania się z zobowiązań; Sprawdzać - obiecujące perspektywy; Stracić - straty i zmartwienia. Patrz też --> Kantor, Lombard, Zakład.

Zastrzelić - Ściga Cię nienawiść; Zostać - poważny romans; Przyjaciela - niepowodzenia i kłopoty.

Zasuwa - Przeszkody i niepowodzenia lub upóźnienie sukcesu; Połamana - nieudane przedsięwzięcia.

Zasypany - Ty niebezpieczeństwo grozi rodzinie.

Zaślubiać - Kogoś Szczęśliwa i pomyślna przyszłość; Być szczęśliwy i trwały związek. Patrz też --> Małżeństwo, Ślub, Ślubować, Wesele.

Zatoka - Szczęśliwa starość lub dostatek i bogactwo; Wyschnięta - rozczarowania i niepowodzenia.

Zatonąć - Statek - Wiele nieszczęść i niepowodzeń; Patrz też --> Utonięcie.

Zatrucie - Nieprzyzwoite rozrywki i przyjemności lub plotki.

Zawieść (się) Patrz --> Rozczarowanie.

Zawijać - Siebie- Drobne zmartwienia i nieprzyjemności; Być - podstępni ludzie.

Zawiść - Do kogoś - Szacunek i poważanie przyjaciół lub fałszywi przyjaciele lub duża irytacja.

Zazdrość - O żonę - uzależnisz się od fałszywych osób; O narzeczoną - trudna i ciężka rywalizacja w pracy; Dla kobiety - irytująca sytuacja w domu; Dla młodej dziewczyny - bolesne rozstanie z ukochanym; O banalne sprawy - nieporozumienia i przykrości rodzinne.

Zbieg - Otrzymasz od kogoś list. Patrz też --> Ucieczka.

Zbierać - Zdobędziesz majątek i dostatek lub czeka Cię nagroda; Stare ubrania - sprzeczki i awantury w domu; Minerały niemiłe wydarzenia i kłopoty rodzinne; Owady - nieprzyjemności; Rośliny - radość.

Zbir - Napadnięty przez niego - Wiele przykrości lub nierozsądne zachowanie. Patrz też --> Bandyta, Rozbójnik, Łobuz, Łotr, Zbójca.

Zboże - Łan - Szczęście i powodzenie; Młócić - szczęśliwe zakończenie rozpoczętych interesów lub rozwiążesz jakąś sprawę; Łuskać kłosy - rychłe sukcesy; Ścięte - powodzenie i pomyślność; Siać - pomyślna przyszłość lub dobre zdrowie lub duży zarobek; Dojrzałe - sława i władza; Kosić - nędza i ubóstwo lub otrzymasz jakieś zajęcie; W snopach - wygrana; Zwozić - dobre zdrowie;  W kłosach - szczęście; Zniszczone - ciężka praca; Zielone - bogactwo i przywileje; Jeść - szczęśliwe i trwałe związki; W magazynie - spełnienie wszystkich marzeń.

Zbójca - Zagrażają wrogowie; Wpaść w ręce - poważne straty finansowe; Zamek - odzyskasz utraconą własność; Spłoszyć - przezwyciężysz trudności i przeszkody. Patrz też --> Bandyta, Łobuz, Rozbójnik, Łotr, Zbir.

Zbroić - Się - Bądź bardziej ostrożny; Inni - awantury i kłótnie lub rozłam w towarzystwie.

Zbroja - Będziesz miał wiele trudności do zwalczenia.

Zbrojownia - Spory i niepokoje. 

Zdejmować - Czeka Cię podróż; Ubranie - Nie rozpoczynaj żadnej podróży; Buty - czeka Cię daleka podróż.

Zdobywać - Wysokie ambicje lub pracowitość i uczciwość lub realizacja planów.

Zdrada - Popełnić - Wielkie troski i kłopoty lub uczciwie wypełniaj swoje obowiązki; Być - przezwyciężysz wszelkie kłopoty i trudności; Rozmawiać - ostrzeżenie przed wrogami lub ktoś chce Cię ograbić z majątku; Być nazwanym - krótkotrwałe rozrywki lub długi okres osamotnienia i smutku. Patrz też --> Wiarołomstwo.

Zdziwienie - Być - Nie otrzymasz awansu lub wysokiego stanowiska.

Zebra (zwierzę) - Interesujesz się nietrwałymi planami lub nie masz własnego zdania; Dzika - trudna walka z rywalami; Polować - zbyt ryzykowne interesy lub daremny trud; Martwa - osamotnienie i smutek.

Zebranie - Osamotnienie lub egoistyczny styl bycia;  Brać udział - nie osiągniesz zamierzonych celów. Patrz też --> Wiec, Zgromadzenie.

Zegar - Nieprzyjemne spotkanie lub niepomyślne wieści lub przepowiednia śmierci; Bijący - brak punktualności lub czas ucieka, a Ty śpisz; Liczyć godziny - niebezpieczeństwo; Nie nakręcony - ominąłeś sposobność; Nakręcać - czeka Cię spotkanie miłosne; Złoty - strzeż się złodzieja. Wieżowy - spytają Cię o radę. Patrz też --> Wahadło.

Zegarek - Uporządkowanie spraw; Otrzymać - wrogowie przeszkodzą Ci w realizacji planów; Podarować - niemoralne rozrywki lub upadłość fortuny; Posiadać - uporządkuj swoje stosunki z otoczeniem; Znaleźć - bądź punktualny; Zgubić - nie jesteś panem swojej woli lub brak czasu na realizację planów; Ukraść - zajadli wrogowie; Stojący - nie rób żadnych zmian lub śmierć znajomego; Rozbić - poważne straty i niepokoje rodzinne; Rozbić szkiełko - niedbalstwo lub niemiłe towarzystwo; Zepsuty - stracisz niezależność; Nakręcać znikome dochody; Złoty - symbol uznania.

Zegarmistrz - Czeka Cię drażliwa sprawa; Być - irytujące zajęcia i obowiązki; Przy pracy - szczęście i pomyślność.

Zemsta - Dokonać - Poważne straty finansowe lub utrata przyjaciół; Być obiektem - złe zachowanie przyjaciół.

Zeszyt - Dążenie do pogłębiania wiedzy lub spełnienie nadziei.

Zez - Obłuda; Inni - niemiła osoba lub złość; Mieć - poważne straty lub niemoralne rozrywki.

Zęby - Białe, zdrowe lub czyste - Radość w pożyciu małżeńskim lub spełnienie wszystkich planów życiowych; Słabe - poważne nieszczęścia lub groźna choroba lub fiasko wszelkich planów i zamierzeń; Złote - pokusa lub bogactwo i dostatek; Ból - powodzenie i pomyślność w interesach; Pokryte osadem - chwilowe niedyspozycje zdrowotne; Zepsuty - niepowodzenia oraz pogorszenie stanu zdrowia; Chwiejące się - niepowodzenie lub przykra wiadomość od dalekich krewnych; Wypadający - Śmierć; Ułamany - utrata zdrowia; Pluć nimi - dokuczliwa choroba własna lub w najbliższej rodzinie; Wyrywać - zapowiedź ciężkiej choroby lub wiele kłopotów finansowych; Wyrwany - strata pieniędzy; Plombować - chwilowe nieprzyjemności lub drobne zmartwienia lub zagubienie kosztownych przedmiotów; Sztuczne - doznasz krzywdy ze strony krewnych lub dokuczliwe utrapienia; Stracić - kłopoty w załatwieniu ważnych spraw; Mieć wybite - nagłe nieszczęście w rodzinie lub groźna choroba lub śmierć; Być u dentysty - więcej rozwagi przy zawieraniu transakcji; Myć, Czyścić - trudzisz się dla innych lub walka o utrzymanie majątku; Piękne - dobrzy przyjaciele; Pierwszy ząbek dziecka - otrzymasz wiadomość o ciąży. Patrz też --> Dentysta.

Zgasić - Świecę lub lampę - rozczarowania lub niepowodzenia.

Zginać (czynność) - Powodzenie w miłości lub niespodziewany wzrost zysków w interesach.

Zgnębienie - Być - Fałszywi przyjaciele.

Zgoda - Spokój serc lub spokojne i dostatnie życie.

Zgromadzenie - Zaniedbujesz swoje obowiązki. Patrz też --> Wiec, Zebranie.

Zguba - Niepowodzenie; Cenny przedmiot - poważne trudności w przedsięwzięciach; Dla zakochanych - oznaka bolesnego rozstania.

Ziarno - Dużo - Zysk w interesach; Dla rolnika - obfite zbiory; Zdrowe - dobre okoliczności do rozwijania interesów; Zgniłe - wykryjesz fałszywych przyjaciół; Dla kobiety - pomyślna przepowiednia. 

Zieleń - Pomyślność. Patrz też --> Archetypy --> Kolory.

Zielsko - Poniesiesz małe straty lub fałszywi przyjaciele Cię oczernią.

Ziemia (grunt) - Piękna żona; Czarna kłopoty i niepowodzenia; Mieć - niezależność finansowa; Uprawiać - dostatek i bogactwo; Urodzajna - piękna i bogata żona; Zasiana zbożem - zwiększenie zysków w interesach lub poprawa warunków pracy; Z warzywami - osamotnienie i smutek; Kopać - szykuj się na rychły pogrzeb; Leżeć - nieprzyjemność lub lekkie niedomagania zdrowotne; Całować - troski i zmartwienia rodzinne. Patrz też --> Ląd, Rola.

Ziemia (planeta) - Wesele z przeszkodami; Trzęsienie - niebezpieczeństwo utraty życia.

Ziemniaki - Zaproszenie na ucztę; Kopać - Wielkie sukcesy lub znaczne zyski lub trud i niewdzięczna praca; Obierać - uwolnisz się od przymusu; Gotować - nieprzyjemne odwiedziny; Jeść - nędza i ubóstwo lub popełniasz wiele wiele niewłaściwości; Smażone - groźna choroba w rodzinie; Sadzić - spełnienie wszystkich planów; Pełne worki - zastój w interesach; Gnijące - drobne kłopoty i nieprzyjemności lub złe rozrywki; Handlować - zdobędziesz duży majątek.

Ziemowit (roślina) - Nagłe zakończenie trwającego romansu.

Zięć - Mieć - Zmartwienia i troski; Kłócić się - zadowolenie i radość; Wyganiać z domu - niespodziewany przyrost rodziny; Targować się o posag - niepowodzenie i straty; Tańczący - niezrealizowane plany.

Zima - Słabe zdrowie lub słabe perspektywy finansowe lub złe wyniki przedsięwzięć.

Zimno (uczucie) - Czuć - Czekają Cię troski i zmartwienia lub więcej dbaj o swoje interesy lub uważaj na przeciwników lub lepiej pilnuj swego zdrowia. Patrz też --> Mróz.

Zioła - Czeka Cię długie życie; Pożyteczne - korzystne okoliczności do wszystkiego; Zbierać - oczekuj na dobre zyski lub niepowodzenia; Suszyć - czeka Cię jakieś leczenie; Wąchać - próżność; Czuć zapach - dobrobyt i dostatek; Trujące - uważaj na wrogów; Balsam - zadowolenie i pomyślność w interesach lub wierne i trwałe przyjaźnie; Dla młodej dziewczyny - niemiłe obowiązki lub irytacja; Szałwia - zaszczyty i wyróżnienia; Tymianek - szczęśliwe pożycie małżeńskie; Piołun - przykre zajścia lub rozczarowania w miłości; Patrz też --> Szałwia.

Zjawa - Niebezpieczeństwo zagraża Tobie i najbliższym. Patrz też --> Duch.

Zjazd - Brać udział - Niezwykła aktywność w interesach; Niezgoda - rozczarowania i kłopoty rodzinne.

Zlecenie - Załatwiać - Pozytywnie załatwisz wiele ważnych spraw lub polepszenie w interesach lub szczęście i radość w małżeństwie. 

Złamanie (czegoś) - Oczekuj straty; Ręki lub nogi - błędnie zarządzasz interesami lub niepowodzenia; Meble - waśnie i awantury rodzinne; Pierścionek - niepokoje w towarzystwie; Słowa - przyjaciele nie mają do Ciebie zaufania; Ktoś łamie przedmioty - pomyślne zakończenie wszelkich sporów.

Złodziej - Przygody miłosne; Być - niepowodzenia w interesach lub nieprzyjemne kontakty lub drobne nieprzyjemności lub brak oszczędności; Uciekający - przezwyciężysz kłopoty i trudności; Ścigać - grozi Ci niebezpieczeństwo lub pokonasz nieprzyjaciół; Przyłapać - niespodziewany wzrost funduszy; Włamujący się - nowe romanse. Patrz też --> Włamywacz.

Złośliwość - Być - Wiele przykrości lub duża arogancja; Inni - fałszywi przyjaciele.

Złoto - Masz zamiłowanie do próżności; Trzymać w rękach - niezwykłe szczęście we wszystkich dziedzinach; Znaleźć - otrzymasz spadek lub zwycięstwo w rywalizacji o wysokie stanowiska; Kopać - niespodziewanie przyjdzie do Ciebie szczęście; Płacić - czeka Cię spór z przyjacielem; Kuć - oczekuj dobrobytu; Kraść - oczekuj na złe wiadomości; Nosić - ostrożność nigdy nie zawadzi; Stracić - nie osiągniesz wysokich zysków; Rozdawać - otrzymasz jakieś zaproszenie; Zgubić - oszukają Cię; Otrzymać - jakaś hańba; Żyła - niemiłe obowiązki; Wyrabiać przedmioty - powodzenie i dostatek; Rybka - zerwiesz znajomość z bliską osobą; Monety - szansa, której nawet czas nie zniszczy; Listki - ciekawa i pomyślna przyszłość; Złocone przedmioty - nie ufaj pozorom. Patrz też --> Metale.

Zmarli - Zazwyczaj jest snem ostrzegawczym; Widzieć - szczęście w sprawach sercowych; Członek rodziny - w otoczeniu masz wrogów; Rozmawiać - zapowiedź nieszczęścia lub niedotrzymanie słowa; Wykopywać - wielkie niebezpieczeństwo w rodzinie; Wychodzący z trumny - poważne kłopoty i trudności w realizacji planów. Patrz też --> Trup, Umarli, Zwłoki.

Zmartwychwstanie - Ty - Poważne kłopoty i strapienia; Ktoś - pokonasz wszelkie przeszkody przy pomocy przyjaciół.

Znachor - Niepokoje lub groźna choroba.

Znaczek (pocztowy) - Powodzenie i wysokie dochody; Skasowany - utrata reputacji i poszanowania; Otrzymać - wysoki awans; Uszkodzony - przeszkody w osiągnięciu celu. Patrz też --> Marka.

Znajda (dziecko) - Mieć - Awantury i waśnie w rodzinie lub opuszczenie domu.

Znajomy - Mieć - Ciekawe znajomości lub zawarcie nowych przyjaźni; Spotkać - pomyślny przebieg planów; Rozmawiać - nieprzyjemne otoczenie; Mieć wstyd za znajomości - możesz popełnić nieprawe czyny; Dla młodej dziewczyny - brak przyjaciół lub sukcesów towarzyskich.

Znak - Na niebie - Jakieś nieszczęścia lub rezygnacja z planowanej podróży lub awantury i waśnie domowe lub poważne kłopoty i zmartwienia domowe.

Znamię - Mieć - Niemiłe wiadomości od dalekich krewnych; U kogoś - niespodziewana poprawa finansów.

Zniewaga - Być - Awantury i waśnie rodzinne; Innych - Twoje sprawy przyjmą niepomyślny obrót lub poważne straty finansowe; Dla młodej kobiety - zazdrość w towarzystwie lub jego unikanie lub utrata reputacji.

Zniesławienie - Zostać - Zarzucą Ci kłamstwo; Kogoś - utrata przyjaciół lub arogancja i egoizm.

Zniszczenie - Przez burzę - Rozpoczniesz nowe pomyślne interesy.

Znikać - Ty - Utrata własności lub nie angażuj się w niepewne interesy.

Zobowiązanie - Podjąć - Bezpodstawne skargi pomówienia ze strony innych; Mieć - szacunek i poważanie; Zawodowe - trudności i kłopoty w interesach. 

Zodiak - Zdradzasz ciekawą naturę i bystry umysł lub niespodziewany dobrobyt lub drobne niepowodzenia w domu; W poświacie - duży smutek; Kreślić - zysk i powodzenie w przedsięwzięciach.

ZOO Patrz --> Menażeria, Ogród.

Zorza (polarna) - Duża tajemniczość lub niespodziewane korzystne zmiany.

Zsiadać - Z konia - Utrata szacunku i poważania; Ze zwierzęcia rogatego - szczęśliwe i trwałe małżeństwo; Dla młodych ludzi - rychły ożenek.

Zupa - Jeść - Niespodziewane szczęście lub poprawa interesów; Inni - okazja do zawarcia małżeństwa; Gotować - kłopoty i trudności; Dla młodej kobiety - przykre obowiązki domowe; Przesolić - zmartwienia i troski rodzinne; Rybna - drobne dolegliwości zdrowotne; Fasolowa - powodzenie i pomyślność; Dla młodych ludzi - rychłe małżeństwo; Orzechowa - niespodziewany spadek lub nagła poprawa finansów; Szczawiowa - otrzymasz miłe wiadomości.

Zwalisko - Poważne straty i niepowodzenia; Chodzić - musisz mieć więcej odwagi i zdecydowania; Widzieć z daleka - fałszywi przyjaciele; Porządkować - poważne zmiany w życiu.

Związek - Należeć - Niespodziewany rozwój interesów i wzrost dochodów.

Zwichnięcie (kończyny) - Zapowiedź przelotnych kłopotów.

Zwierciadło - Wiele trudności i kłopotów; W złotych ramach - dostatek i wielki majątek; Stłuc - brak lepszych perspektyw życiowych; Przeglądać się - straty i niepowodzenia lub lekkomyślność; Porysować - niepowodzenia i poważne straty w interesach; Spadające - Przepowiednia śmierci w rodzinie.  Patrz też --> Lustro, Tafla.

Zwierzchnik - Mieć - Masz zdolności kierowania innymi; Być - szczególne wyróżnienia i zaszczyty.

Zwierzęta - Domowe - Spokój i harmonia w domu lub zadowolenie w miłości; Dzikie - daleka podróż w której straty i niezadowolenie; W lesie - pomyślne przedsięwzięcia; Łowne - powodzenie w miłości; Polować - słabe zdrowie lub straty finansowe lub rozczarowania w miłości; Karmić - szczęście i dostatek; Głaskać - nie angażuj się w niepewne interesy; Mówiące - Przegrana w rywalizacji o awans; Wypchane - niebezpieczeństwo zagraża Twojej rodzinie; Duża ilość - kłopoty i trudności w pracy; Pasące się - masz wiernych i uczciwych przyjaciół; Kupować - poważne wydatki.

Zwijać - Materiał - Fałszywi przyjaciele; Dla panny i wdowy - obłudni adoratorzy; Wstążkę - szczęście i powodzenie w miłości; Nici - oszczędniej prowadź życie; Białe płótno - przyrost rodziny; Dla osoby wolnej - rychły ożenek.

Zwłoki - Otrzymasz smutne wiadomości od nieobecnych członków rodziny; W trumnie - śmierć przyjaciela; Na polu walki - poważne kłopoty i trudności w interesach; We własnym domu - rychłe wesele Twoje lub przyjaciela; Rozkładające się - zmartwienia i troski; Balsamować - przykre niespodzianki; Chować do grobu - szczęśliwe i bogate małżeństwo; Wiele - otrzymasz zaproszenie od znajomych; Leżeć na nich - smutek i zmartwienie lub obdarzysz zaufaniem ludzi nieuczciwych. Patrz też --> Trup, Umarli, Zmarli.

Zwycięstwo - Odnieść - Przezwyciężysz wszystkie trudności lub zdobycie majątku lub trwała i szczęśliwa miłość.